Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,82 zł , zmiana od tamtej pory: -34,15%

Fundamentalny portfel emerytalny - podsumowanie czerwca

Zazwyczaj nie odpowiadam nikomu w tym wątku żeby nie zamazać sensu portfela ale dzisiaj jest smutna potrzeba gdyż chyba przed nami długotrwałe powolne spadki. Niestety szef wszystkich szefów zapowiedział dzisiaj zabranie kasy z OFE a co to oznacza dla giełdy to każdy wie. Nie widzę sensu obecnie kupowania spółek (szczególnie tych średnich i dużych) i tych z akcjonariatem OFE ale nie tylko gdyż spadki dotkną większość spółek. Musi nastąpić oczyszczenie z tych wszystkich negatywnych rzeczy jak nacjonalizacja OFE czy Brexit, to potrwa pewnie 2-3 lata i wówczas powinien z niższych poziomów rozpocząć się długotrwały trend wzrostowy. Podobna sytuacja była na Węgrzech, przykrócili tam też fundusze emerytalne, przykrócili banki i po wówczas mocnych spadkach pięknie teraz rosną : 1 rok wzrost 20%, 3 lata to 40%, u nas -23 % i -22%. Muszę przemyśleć swój portfel, wstrzymam się z zakupami spółek z akcjonariatem OFE a chciałem kupić Polwax czy Asseco CE, mam zagłostkę co ze Stalexportem który ma sporo OFE a szkoda go obecnie sprzedawać gdyż jest mocny trend wzrostowy i nieustannie poprawiane wyniki, pozostałe spółki są w miarę bezpieczne. Myślę że jak ktoś musi kupować akcje to trzeba wybierać tanie i z jakimś ekstra bonusem który ma lub może się wydarzyć w firmie, coś w stylu Danksa, firma z c/z 4,40 i możliwe bonusy jak 24 mln dotacji bezzwrotnej z UE, możliwe odzyskanie ogromnej wierzytelności co da zysk 16 mln i wprowadzenie spółki zależnej na giełdę (jak ją wysoko wycenią i jeszcze kurs podpompują to wtedy zysk wzrośnie dzięki aktualizacji inwestycji) - w mojej ocenie potencjał spadku i straty jest niewielki (10-20%) a szansa wzrostu i zysku jest nawet rzędu (50-300 %).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 0,00% 0,54 2020-08-05 14:23:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.