Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,85 zł , zmiana od tamtej pory: -12,94%

Fundamentalny portfel emerytalny - podsumowanie maja

Zgłoś do moderatora
Maj dla mojego portfela IKZE był słaby i liczyłem na więcej gdyż wzrósł o 3,60 % i obecnie wynosi 66.000 zł , od początku roku wzrósł o 40% a od 25.03.2014r. (od czasu założenia rachunku IKZE) wzrost to 617%. Analizując maj z perspektywy czasu kilka transakcji sprzedaży jak zawsze było za szybko zrobione (Eurotax, Briju, iAlbatros) ale cieszy że kierunek wzrostu ich kursu trafnie przewidziałem i zarobiłem. W czerwcu nie spodziewam się zbyt dużo inwestycji ze względu na brak wyników firm, a jako że spekulacyjnie kupiłem obligacje Property Lease które możliwe że nie zostaną wykupionę to zakładam iż o 1.700 zł spadnie stan mojego portfela. Na stan portfela może też mocno wpływać Danks którego mam aż 40% portfela, który podał krótkoterminowo słabą informację (brak dywidendy), jednak w średnim i długim terminie jeżeli uzyska tak duże dofinansowanie z UE to może nastąpić wzrostowa eksplozja kursu.

Sukces miesiąca – iAlbatros – cieszy mnie że z blisko 20% straty zrobiło się 10% zysku, firma podała bardzo optymistyczne wyniki i w połączeniu z oczekiwanym skupem kurs może jeszcze urosnąć.

Porażka miesiąca – Interaolt – przy tak wysokiej dywidendzie nie ukrywam iż liczyłem że kurs powinien urosnąć z 30-50% a tak jednak się nie stało, poniosłem stratę około 500zł przez odtrącony podatek zapłacony na Litwie.

link

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 1,93% 0,74 2022-01-17 13:27:52
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.