Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,84 zł , zmiana od tamtej pory: -12,14%

Fundamentalny portfel emerytalny - kupiłem eonet

Zgłoś do moderatora
Eonet - kupilem 236 akcji po 9,05, za 3% kapitału, inwestycja spekulacyjno-fundamentalna krótkoterminowa do 2 miesięcy, oczekiwana stopa zwrotu 5-10%, piszę tą informacje trochę z obowiązku gdyż od miesiąca (4 kółeczka zrobiłem) w daytradingu kupuję i sprzedaję akcje eonetu (kupno 9,00-9,10 a sprzedaję w okolicach 9,40-10 w zależności od mocy popytu). Podaję informacje o zakupie gdyż dzisiaj nie udało mi się sprzedać akcji i zostałem z akcjami. Eonet firma informatyczne w mocnym trendzie wzrostowym i dynamicznie rosnąca , wzrost w ostatnim roku , przychodów, zysków , kapitałów, piękne przepływy operacyjne 7,9 mln przy zysku 6,6 mln itp. Obecnie firma wskaźnikowo bardzo tania bo c/z 4,23 a c/zo 3,20, co więcej 10% akcji jest własnych czyli można traktować że c/z to 3,80, przy kapitalizacji 18 mln maja aż 9 mln gotówki, bomba. Jednak jest pewien szczegół który sprawia że nie mogę w pełni uznać tej inwestycji jako fundamentalną, Prezes w raporcie za 1 kw stwierdził iż wyniki w 1 kw są trochę zawyżone gdyż kilka kontraktów się zakończyło i skumulowało dlatego w mojej ocenie ciężko jest ocenić jak mogą wyglądać kolejne wyniki i jaką kwotę zawyżone zysku można przyjąć. Nie zmienia to jednak rzeczy że firma ciekawie wygląda i nie jest powiedziane że będzie nadal mocno rosła, ciekawostką wycena porównawcza wskazuje na 467 % potencjał wzrostu(wg biznes radar)link

Dzisiaj zostały zwołane Walne 2 moich spółek, w przypadku Telestrady doszedł też raport który pokazał zysk o 1 milion niższy niż wynikało to z raportu po 4 kw, jednak niższy zysk wynika z aktualizacji składników niefinansowych i nie ma on żadnego wpływu na poziom gotówki, dla mnie to nieważna informacja. Istotne dla mnie są 2 informację, iż zarząd będzie proponował dywidendę (wypłata pod koniec roku) oraz napisali że amortyzacja będzie tylko do końca roku zaniżała wynik netto (przypominam że amortyzacja to koszt wyłącznie księgowy a nie gotówkowy) czyli tak jak liczę jest szansa że za rok zyski powinny skokowo wzrosnąć (nawet 100%).
W projektach walnego Eurocentu nie ma niespodzianek czyli brak dywidendy, jest to słuszna decyzja gdyż firma dynamicznie się rozwija, ma także obligacje dlatego w mojej ocenie 2-3 lata nie ma co liczyć na podział zysku.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS -0,27% 0,74 2022-01-20 10:17:10
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.