Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,90 zł , zmiana od tamtej pory: -60,22%

Fundamentalny portfel emerytalny - informacje o Danks

Dzisiaj Danks podał kilka komunikatów : raport roczny (zysk o 50.000 wyższy niż zakładałem), projekt walnego na którym m.in chcą odwołać z Rady Osińskiego (spec od funduszy ale dla mnie to akurat dobre info gdyż nie mam do niego przekonania) oraz podali jeszcze 2 komunikaty które są całkowitym dla mnie zaskoczeniem : pierwszy to prawdopodobny brak dywidendy a drugi to możliwość zainwestowania 6 mln w program Bridge Alfa i otrzymanie unijnego dofinansowania 24 mln.
Nie ukrywam iż ta inwestycja całkowicie jest niezgodna z celem ostatniej emisji akcji wg której miano zakupić 3 start upy które miały być dofinansowane po 400.000 każdy i starania się o dofinansowanie unijne po nawet 5 mln. Nie ukrywam iż liczyłem na realizację tej inwestycji oraz wypłatę dywidendy wraz ze skupem a wygląda na to że firma wyczyści się z większości kasy więc nie można liczyć na wypłatę dla akcjonariuszy. Dla inwestorów grających pod dywidendę i na krótki termin to jest zła wiadomość.
Dla inwestorów inwestujących długoterminowo we wzrost wartości firmy to dobra wiadomość gdyż uzyskanie dofinansowania na tak dużą kwotę może w przyszłym terminie dać dodatkowe zyski firmie i w połączeniu z osiąganymi wysokimi zyskami z dotychczasowej działalności może sprawić iż kurs akcji Danks mocno urośnie.
Mi w dzisiejszych informacjach zabrakło informacji czy aktualny jest nadal skup akcji który jeszcze zapowiadany był w grudniu 2015.

Ja trzymam akcje i nie zamierzam ich sprzedawać przez najbliższe 3 miesiące chyba że wcześniej kurs mocno urośnie do poziomów mnie interesujących a nie są to na pewno obecne poziomy. Jestem w stanie i poczekać długi czas na solidną stopę zwrotu.

W dniu dzisiejszym zakupiłem typowo spekulacyjnie (mogę nawet 100% stracić) za 1400 zł obligacje firmy Property Lease a skłoniło mnie kilka informacji, za 2 tygodnie jest ich wykup (3 mln ), firma dzisiaj poinformowała że uzyskała pożyczkę 2,5mln (zakładam że na wykup bo w raporcie kwartalnym prezes o tym wspominał) i patrząc na dane finansowe firmy to prawie bankrut i w związku z tym ceny obligacji były bardzo nisko i gdy firma wykupi obligacje to zarobek będzie około 250% w 2 tygodnie. Uznałem że ryzyko jest warte podjęcia.
Obecne spadki na giełdach są moim zdaniem okazją do zakupu na dłuższy termin dobrych spółek fundamentalnych, czekam na spadki Polwax, Delko, Odlewnie, iAlbatros, Briju, Intera Olt (IRL) , nie mam obecnie zbyt dużo wolnych środków (Danks duża pozycja) dlatego będą to zakupy po 1500 zł

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 8,48% 0,36 2020-03-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.