Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,82 zł , zmiana od tamtej pory: -50,73%

Fundamentalny portfel emerytalny - sprzedałem Efekt i Walne Danks

Po 22,22 sprzedałem Efekt, zarobek około 5%, powód to spadki na giełdach oraz fakt iż kurs chf/pln jest zagrożeniem do wynikow efektu, przy 4,05 są r/r na 0 co powyżej to generalnie większe koszty finansowe (to głównie przeksięgowanie pozabilansowe ale wynik idzie w świat), generalnie do kursu 4,20 uważam że Efekt nie będzie miał gorszych wyników r/r. Tak jak pisałem bardzo podoba mi się ten model firmy i z chęcią wrócę do tej inwestycji ale na razie muszę popatrzeć z boku co wydarzy się na świecie.

Brexit - dzisiaj wielu inwestorów łapało tzw. spadające noże, ja nic nie dokupiłem gdyż uważam że spadki dopiero się rozpoczęły i spadniemy niżej (w tym ruchu 1650 na WIG20 ?), jak banki inwestycyjne coś między sobą ustalą to mogą być spore ruchy. Generalnie powstało wiele niewiadomych jak będzie wyglądał handel z Anglią i które firmy mogę na tym mocno ucierpieć dlatego do portfela trzeba teraz spółki dobierać rozważnie.

DANKS - dzisiaj było walne, od osoby która była na walnym wiem że szykuje się wiele dobrego w firmie jeżeli chodzi o zwiększenie kapitalizacji firmy, Prezes Truchel ma kilka wariantów na rozwój firmy i w tym roku powinno się dużo wydarzyć (przejęcia, dofinansowania z Unii itp) - w tym roku nie będzie dywidendy i skupu ale w przyszłym Truchel zapowiedział że będzie chciał nagrodzić akcjonariuszy - oczywiście na ile można mu ufać każdy sam musi rozważyć. Ja myślałem nad częściową sprzedażą (nawet odrobinę wcześniej odsprzedałem) ale dzisiaj z powrotem dokupiłem akcji i daję ostatnią szansę na spełnienie obietnic - czekam na 3 grube informacje w najbliższym czasie :-)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS -17,55% 0,40 2020-02-27 16:45:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.