Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,89 zł , zmiana od tamtej pory: -37,08%

Fundamentalny portfel emerytalny - kupiłem Polwax

Polwax - kupno 150 akcji po 15, za 4 % portfela, inwestycja od 1 miesiąca do 12 miesięcy, oczekiwany wzrost 10-30%. Spółka jest producentem i dystrybutorem rafinowanych i odwanianych parafin oraz szerokiego asortymentu wosków parafinowych. Polwax jest dosyć tanią i zdrową fundamentalnie firmą o czym świadczą niskie wskaźniki jak c/z 6,60, c/zo 5,3,, c/p 0,55, c/wk 1,71, co roku poprawiająca przychody i zyski, zdrowy bilans firmy, z ładnymi przepływami operacyjnymi. Dużym atutem firmy jest wypłacana co roku dywidenda, w tym roku została już wypłacona 1,06 zł ze stopą dywidendy 7%. Obecny kurs uznałem za atrakcyjny, gdyż pod odcięciu dywidendy, odrobinę słabszych wynikach r/r (uważam że to wina przesuniętych świąt) oraz spadkach na gpw jest niższy o 20% od szczytu z kwietnia.

PLE0616 - kupno 5 sztuk obligacji firmy Property Lease za 1420 za 2,5% portfela, jest to inwestycja spekulacyjna co oznacza że mogę stracić całość pieniędzy ale oczekiwana stopa zwrotu to 250% w ciągu 2 tygodni. 5 czerwca przypada wykup obligacji za 3 mln a firma pokazuje fatalne wyniki finansowe więc kurs obligacji jest niższy o 70% od nominału, jednak w piątek dokonałem zakupu po informacji ze spółki że zaciągnęła 2,5 mln pożyczki, a jako że w kasie na koniec marca miała 830 tys gotówki uważam że dokona wykupu obligacji wraz z odsetkami.

Przypominam zasady którymi się kieruję inwestując na giełdzie (link poniżej)

https://www.bankier.pl/forum/temat_fundamentalny-portfel-emerytalny,19659843.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 16,67% 0,56 2020-02-17 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.