Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,08 zł , zmiana od tamtej pory: -50,00%

Fundamentalny portfel emerytalny IKE - nowe rozdanie :-)

Po zamknięciu rachunku IKZE postanowiłem kontynuować pokazywanie swoich transakcji giełdowych na nowootwartym IKE, dokonałem wpłaty w kwocie 12.000 zł 17.06.2016r. i w styczniu 2017r. zamierzam dopłacić kolejne 12.000zł. Obecnie moim celem jest zarabianie 20% rocznie a czy utrzymam rachunek do emerytury i zostanę milionerem to nie wiem i się na to nie nastawiam, niestety życie płata figle i mogę ponownie być zmuszony wypłacić środki, z IKE jest o tyle lepiej że można dokonywać częściowych wypłat wpłaconych środków bez likwidowania całego rachunku.
Jako że jest to poniekąd kontynuacja wcześniejszego wątku to zasady do przeczytania są w poniższym linku a szczególnie o ryzyku inwestowania na giełdzie i możliwości straty nawet wszystkich pieniędzy:
https://www.bankier.pl/forum/temat_fundamentalny-portfel-emerytalny,19659843.html

Obecnie mój portfel przedstawia się następująco :
Danks - 5000 akcji po 1,05, oczekiwany wzrost w ciągu 12 m-cy to 20-200%, więcej o tej inwestycji w poniższym linku : https://www.bankier.pl/forum/temat_danks-przypomne-pod-co-tu-inwestujemy,21230159.html
IRL - 250 akcji po 15,09 , oczekiwany wzrost w ciągu 12 m-cy to 20-30%, inwestycja już opisywana ale krótko o niej, jest to spółka wybitnie dywidendowa, wypłacająca między 70-100% zysk netto dla swoich akcjonariuszy, oczekiwana dywidenda w 2017 to 2,5-3zł co powinno dać stopę dywidendy w okolicach 15%, c/z 4,50, C/WK 2,75, C/P 0,42, bardzo ładny bilans, ładne przepływy operacyjne, spadające przychody związane ze spadkiem cen energii ale jako że jest pośrednikiem bez większego wpływu na zysk (taniej kupią i taniej sprzedadzą)
Onico - dzisiaj dokonany zakup w "terenie" więc nie do końca wszystko sprawdzone, 30 akcji po 116,34, oczekiwany wzrost w 12 m-cy to 25-100%, c/z 5,90 (reszta wskaźników po wprowadzeniu wyników), firma handlująca paliwami i gazem, w dzisiejszych wynikach pokazała bardzo mocny wzrost kwartalny zysku o 244 % do 9,33 mln, wzrost przychodów o 78% do 703 mln, bilans do przyjęcia ale nie zachwyca, przepływy operacyjne mocno ujemne a jest to w mojej ocenie związane z dynamicznym rozwojem firmy, spodziewam się nadal dynamicznego rozwoju tym bardziej że rząd wprowadza zmiany w paliwach (będzie potrzebne zabezpieczenie na 10 mln czy coś w tym stylu) które powinno ukrócić nielegalny handel paliwami i pozytywnie wpłynąć na Onico. 3 m-ce temu prowónywałem Onico z Unimotem i podobnie te firmy oceniłem a od tego czasu Unimot urósł o 120% więcej dlatego liczę że Onico będzie po tak świetnych wynikach odrabiać straty i mocno rosnąć, tym bardziej że inwestorzy lubią takie duże firmy. Uwaga - nie przejrzałem dużo wstecz raportów z firmy dlatego nie wiem czy szykują się jakieś emisje akcji czy zagrożenia dla inwestorów, jest to inwestycja głównie pod wskaźnik c/z oraz dynamiczne przyrosty zysków i przychodów.

http://i.imgur.com/xH7ervf.png

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS -1,82% 0,54 2020-08-07 13:55:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.