Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,81 zł , zmiana od tamtej pory: -39,51%

Fundamentalny portfel emerytalny IKE - sprzedałem Danks kupiłem Aviaaml

Sprzedałem dzisiaj 5000 akcji Danks po 0,83 i za uwolnioną gotówkę przeniosłem ze zwykłego rachunku 700 akcji i dokupiłem 300 akcji Aviaaml, mam obecnie 1000 akcji ze średnią 4,45. Pisałem już o tej inwestycji na forum że zaufałem analizie/informacjom/wyliczeniem dovado z forum https://www.bankier.pl/forum/temat_zysk-za-3-q-powinien-byc-najwyzszy-w-historii-spolki,22143039.html a wczoraj od "znawcy" firmy dowiedziałem się więcej na jej temat, na czym polega biznes czy jakie mogą być przyszłe wyniki i jestem bardzo optymistycznie nastawiony. To nie są w 100% zweryfikowane informacje bo trudno się dokładnie wszystkiego dowiedzieć a firma skąpi informacjami ale możliwe są rekordowe wyniki w 3kw (przyszłych zresztą też) gdyż aviaaml prawdopodobnie pośredniczył w sprzedaży 6 nowych samolotów (chyba 2015 rocznik) na których mógł zarobić niezłą prowizję, nawet 3 mln USD na jednym (w tamtym roku zarobił na 3 samolotach po 3 mln USD) co może dać 18 mln USD x 3,90 kurs to da 70 mln złotych przychodu i na zwykłej swojej stałej działalności mogą miec 30 mln zł czyli przychody 100 mln a koszty niech 50 mln będą (mogą być dużo niższe i wyższe) to dałoby zysk kwartalny 50 mln zł przy 5 mln rok wcześniej (uwaga na biznesradar.pl złe są podane kwoty, zgłosiłem już to do poprawki). Jeżeli by się to sprawdziło to c/z spadłaby na 2 może odrobinę więcej. Dodatkowo jest realne że do 2019 będą mieli jeszcze około 20 samolotów więc szykuje się stały duży zarobek dla firmy. Uwaga : jako że ciężko jest dokładnie ustalić liczbę sprzedanych samolotów kwoty przeze mnie podane mogą się diametralnie różnić i zysk netto może być 10 mln ale i 60-70 mln - pierwszy raz podaję taką rozpiętość :-) ale powinny być dużo mocniejsze niż rok wcześniej. Potencjał spółki zauważyli fundamentaliści http://analizyobs.blogspot.com/2016/10/3-spoki-z-gornej-poki.html , https://marketrevolution.ghost.io/aviaaml-i-jej-wycena/ oraz od strony technicznej http://comparic.pl/aviaam-leasing-aal-analiza-zamowienie/ . Obecne wskaźniki sa bardzo niskie c/z 3,28, c/zo 2,80, c/wk 0,45, ev/ebidta 4,03, bilans jest zdrowy (duże aktywa trwałe to posiadane samoloty), a przepływy operacyjne i pozostałe typowe dla tej branży. Oczekiwany wzrost w ciągu 12 m-cy to 25-200%.

Wracając do Danksa jestem totalnie zaskoczony nową emisji akcji której myśl dopuszczałem ale w momencie otrzymania 24 mln dofinansowania a go nie dostali więc totalna porażka, firma która ma 8 mln obecnie nie pracującej gotówki wyciąga ręce po kolejne miliony to zwykłe złodziejstwo. Po raz kolejny zostaliśmy okłamani, co walne jesteśmy mamieni wizjami rozwoju firmy (przejęcia, inwestycje) a lata mijają, nic się nie dzieje, przychody spadają, kasa rośnie i nie jest transferowana dla akcjonariuszy. Zostawiłem sobie 500 akcji (na zwykłym maklerskim) aby ewentualnie móc kupić akcje nowej emisji ale czy to zrobię to jeszcze nie wiem, czy cena będzie atrakcyjna oraz jak wyjaśni nową emisję Truchel i czy się rozliczy z poprzednich dwóch emisji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS -2,00% 0,49 2020-02-24 09:33:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.