Zwolnienia grupowe w Orange Polska

Na początku tygodnia w Warszawie zarząd Orange Polska spotkał się ze związkami zawodowymi. Tematem rozmów były zwolnienia grupowe, które mają potrwać niemal cały przyszły rok. 

(fot. REUTERS/Darren Staples / FORUM)

Jak czytamy na stronie Solidarności Pracowników Telekomunikacji, 18 listopada przedstawiciele strony pracowniczej i zarządu spotkali się w sprawie przeprowadzenia zwolnień grupowych. Podczas posiedzenia podsumowano stan realizacji dotychczasowej umowy społecznej, która została sporządzona na lata 2018-2019. 

Zwolnienia grupowe w Orange Polska mają potrwać od 2 stycznia do 31 grudnia 2020 roku. Zarząd przedstawił również nową umowę społeczną na kolejne lata. Zgodnie z ustawą o zwolnieniach z przyczyn nieleżących po stronie pracownika pracodawca powinien przeprowadzić konsultacje z organizacjami związkowymi trwające 20 dni. 

Jak podaje "Rzeczpospolita", związki zawodowe poinformowały, że od 1 stycznia 2020 roku minimalne wynagrodzenie w spółce ma wynieś 3000 zł, pracownicy mogą również liczyć na 10 proc. premii ogólnej, która nie będzie zależna od premii od sprzedaży. Paweł Puchalski z Santander Biuro Maklerskie cytowany przez "Rz" podał, że w ciągu dwóch najbliższych lat redukcja zatrudnienia obejmie około dwóch tysięcy pracowników, a koszt odpraw wyniesie około 150 mln zł. Na koniec września tego roku Orange Polska zatrudniał 12,57 tys. osób.

To nie jedyny operator, który w ostatnim czasie zarządził zwolnienia grupowe. Prezes T-Mobile Polska Andreas Maierhofer podał, że w ramach realizowanych zwolnień grupowych spółka planuje zwolnić ok. 300 pracowników – pierwsza fala zwolnień miała miejsce w październiku, a druga ma być przeprowadzona na początku przyszłego roku. Obecnie w T-Mobile Polska pracuje około 4,2 tys. osób, po redukcji ma być ich mniej niż 4 tys.

WS

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 20 nowerozdanie

Pamiętam czasy pierwszej powszechnej usługi internetu, oferowanej jeszcze przez tp.Było to 128kb/s Dziś po 14 latach firma orange, nieustannie dążąc do polepszania swoich usług oferuje mi 1,5Mb/s
Po 14 latach dojenia klienta mam internet gorszy od nie jednego mieszkańca kraju 3 świata.To jest najlepsza reklama firmy orange.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 25 dziki_losos

Firma bez pracowników - marzenie każdego prezesa.

! Odpowiedz
7 24 1a2b

W Orange tak wzrosły ceny usług, że poważnie rozważam ich zwolnienie. Na razie mi się nie chce ale są już wpisani do kalendarza.

! Odpowiedz
4 43 dlu05234

Orange Polska to już fikcja ze Polska, to już nie jest Polska spółka tylko działająca na terenie polski, akcje powinne być scalone i być pod jedną marka Orange a nie Orange Polska

! Odpowiedz
9 150 kerad_

Najważniejsze, że we France Telecom nie ma zwolnień - cały czas ponad 100 000. W samej TP SA przed prywatyzacją było ponad 70 000 teraz razem z Orange 12500. Możemy być dumni - ratujemy miejsca pracy we Francji :-)

! Odpowiedz
41 47 gruby_leszcz_

się zaczyna...

! Odpowiedz
65 64 arkady_gajdar

czy w kraju dobrobytu trzeba będzie pracować?

! Odpowiedz
77 51 cxap

Zwolnieni? PiS with you...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.