Po czterech sesjach spadkowych indeks giełdy we Frankfurcie DAX zwyżkował o 0,9% do poziomu 4241 pkt, Poprawie notowań akcji na giełdzie frankfurckiej sprzyjało podwyższenie prognoz wzrostu gospodarczego przez rząd niemiecki do 1,6%. Indeks giełdy we Frankfurcie CAC wzrósł o 0,9% do poziomu 3886 pkt.
Kurs ropy naftowej crude spadł poniżej 49 dolarów za baryłkę wywołując poprawę notowań linii lotniczych i koncernów samochodowych. Kurs spółki Renault wzrósł o 0,8%notowania koncernu Peugeot zwyżkowały o 1,2%, a cena akcji niemieckich koncernów BMW i Volkswagen wzrosła o 1%.
Notowania linii lotniczych Air France wzrosły o 0,8%. Kurs akcji niemieckich linii lotniczych Lufthansa zwyżkował o 1,2%. Gazeta “Daily Telegraph” poinformowała dziś, że Lufthansa chce sprzedać prawie 30% udział w brytyjskich liniach lotniczych BMI.
M.C.