0,1000 zł
-0,50% -0,0005 zł
TXM SA (TXM)

Wstępna informacja o sprzedaży Grupy TXM w grudniu 2019

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 2 / 2020
Data sporządzenia: 2020-01-10
Skrócona nazwa emitenta
TXM S.A.
Temat
Wstępna informacja o sprzedaży Grupy TXM w grudniu 2019
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd TXM S.A. w restrukturyzacji („Spółka”) informuje, że szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych na działalności kontynuowanej przez Grupę TXM w grudniu 2019 r. wyniosła ok. 21 mln zł, co oznacza spadek o 42 % w porównaniu do grudnia roku poprzedniego. W ujęciu narastającym sprzedaż zrealizowana na działalności kontynuowanej przez Grupę TXM wyniosła ok. 222 mln zł tj. o 26 % mniej niż w roku poprzednim.

Należy podkreślić że Spółka wykonuje plan naprawczy którego częścią składową jest zamykanie sklepów nierentownych. W ostatnich 12 miesiącach Spółka zamknęła łącznie 108 sklepów z czego na rynku polskim 61 sklepów zostało zamkniętych, tym samym łączna powierzchnia sprzedaży zmniejszyła się z 86,2 tys. m2 do 69,9 tys. m2. (jest to sieć dla działalności kontynuowanej), a liczba sklepów zmniejszyła się do 283 jednostek w stosunku do 341 funkcjonujących jednostek w grudniu zeszłego roku. Zmniejszenie powierzchni wpłynęło znacząco na spadek obrotów w porównywalnym okresie.

Kolejną przyczyną odchylenia sprzedaży było niedostateczne i nieoptymalne zatowarowanie sklepów, które było konsekwencją ograniczenia dostępu do środków przeznaczonych na majątek obrotowy począwszy od sierpnia i istotnie wpłynęło na zaburzenie na strukturę zapasu. Ta sytuacja nie wpłynie na kontunuowanie wdrażania planu naprawczego. Jednocześnie firma pracuje nad zmianą miksu asortymentowego aby wypracować trwałe przewagi konkurencyjne w wyniku czego zmniejszany jest zapas i inwestycje zakupowe w pewnych kategoriach produktowych na korzyść innych grup asortymentowych, co w okresie przejściowym miało wpływ na rezultaty sprzedaży.

Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy www.txm.pl w grudniu 2019 roku wyniosły ok. 0,5 mln zł, co oznacza spadek o 27 % w stosunku do grudnia 2018 roku. W ujęciu narastającym sprzedaż sklepu internetowego wyniosła ok. 5,8 mln zł i była o 16 % niższa w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Sprzedaż na działalności zaniechanej – działalności zagranicznej – wyniosła 14,7 mln zł co oznacza redukcję o 71 % r/r w ujęciu narastającym, natomiast w samym grudniu 2019 roku nie realizowano sprzedaży zagranicznej, to oznacza spadek o 6,5 mln zł r/r. Na koniec grudnia 2019 r. spółka nie prowadziła już działalności na rynkach zagranicznych natomiast na koniec analogicznego okresu w roku ubiegłym funkcjonowało 47 sklepów o powierzchni 17,5 tys. m2 .

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-01-10 Tomasz Waligórski Prezes Zarządu
2020-01-10 Agnieszka Smarzyńska Wiceprezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.