REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Pokerowe oblicze Wall Street

Mateusz Szymański2016-06-19 06:00
publikacja
2016-06-19 06:00

Czy to przypadek, że wielu finansistów po odejściu od biurka szuka rozrywki, zasiadając przy zielonym stoliku? Czy to przypadek, że wielu pokerzystów swoje zyski postanowiło zainwestować na rynkach finansowych? Aaron Brown, trader, manager ds. ryzyka m.in. w Morgan Stanley i Citigroup oraz grający od 20. roku życia pokerzysta bardzo szybko na oba pytania odpowiada przecząco. I na kolejnych kartach książki „Pokerowe oblicze Wall Street” odpowiedź tę wielokrotnie potwierdza.

Myliłby się jednak ktoś, kto twierdziłby, że na kilkuset stronach książki znajdziemy jedynie argumenty udowadniające tę tezę. Te stanowią jedynie przyczynek – bowiem „Pokerowe oblicze Wall Street” nie jest naukową rozprawą porównującą grę w pokera i trading. To raczej podręcznik, który uczy, w jaki sposób wykorzystywać wiedzę zdobytą na rynkach finansowych podczas gry w pokera, a umiejętności z salonu gier podczas handlowania instrumentami finansowymi.

fot. mjp / / YAY Foto

Pierwsze rozdziały pomagają w zdobyciu podstawy pojęciowej – autor wyjaśnia zarówno zasady gry w pokera (i to w kilku odmianach), jak również opisuje sposób działania rynków finansowych. Szybko możemy się dowiedzieć, czym różnią się banki komercyjne od inwestycyjnych, czym jest opcja i jak działają fundusze hedgingowe. Dzięki temu książka pozwala osobom, które dotychczas zajmowały się tylko jedną z tych dwóch form aktywności, zdobyć wiedzę potrzebną do dalszej lektury.

Konkurs: Pokerowe oblicze Wall Street

Redakcja Bankier.pl ma do rozdania cztery książki pt. „Pokerowe oblicze Wall Street”. Osoby chcące otrzymać książki zapraszamy do naszego konkursu.

Aby wziąć udział, prosimy o przesłanie na adres konkurs@bankier.pl krótkiego (do 1000 znaków) opisu, którego autor przekona nas, że powinien otrzymać tę książkę.

Opisy należy przesyłać do 20 czerwca 2016 r. do godziny 8:00. Nagrodzone zostaną najbardziej kreatywne i ciekawe odpowiedzi.

Przeczytaj regulamin ogólny konkursu.

Ryzyko – oto główna oś książki. Dla autora pozbycie się iluzji, jakoby rynki finansowe były mniej ryzykowne od klasycznego hazardu, jest kluczowe. Bo właśnie umiejętne zarządzanie nim pozwala odnosić sukcesy w świecie finansów i nie wpędza nas w pułapkę „pewnych” inwestycji. Podejście do ryzyka dużo pozwala też powiedzieć o tym, czy konkretna osoba ma zadatki na wygrywającego pokerzystę i odnoszącego sukcesy tradera.

Niewątpliwą zaletą książki jest bardzo szeroki zakres analizy. Autor wielokrotnie sięga do historii i opisuje, jak rozumienie niektórych zagadnień zmieniało się na przestrzeni lat. Ale już za chwilę wracamy do rzeczywistości – tu i teraz, krok po kroku analizujemy konkretne rozdanie i różne jego warianty, dokładnie liczymy prawdopodobieństwo, na diagramach rysujemy ścieżki, którymi mogliśmy podążać. W wielu miejscach znajdziemy wątki biograficzne - nierzadko pasjonujące opowieści z rozgrywek w pokerowych klubach w Stanach Zjednoczonych. Poznamy wiele pokerowych osobowości, a autor przyzna się nawet do nie do końca legalnych zachowań.O ile na polskim rynku bez problemu znajdziemy wiele pozycji dotyczących finansów, polskojęzyczna literatura pokerowa jest uboga. Książka ta w pewnym stopniu wypełnia tę lukę, ponieważ w dużej części jest poświęcona teorii pokera. W tym miejscu słowa uznania należą się tłumaczowi, ponieważ używa dokładnie tych pojęć, jakie funkcjonują w środowisku pokerowym, nie ulegając pokusie usilnego przekładania niektórych pojęć na język polski.Po tę książkę z pewnością warto sięgnąć – z jednej strony po to, by odczarować świat finansów, który jak ognia bał się powiązania z hazardem, z drugiej – by spojrzeć na pokera jako na coś więcej, niż tylko grę opartą na losowym rozdawaniu kart. Zwłaszcza, że za sprawą internetu i wzrostu popularności platform foreksowych granica, która jeszcze niedawno dla wielu była oczywista, coraz mocniej się zaciera.

Aaron Brown, „Pokerowe oblicze Wall Street”, wyd. Linia 2015.

Książkę można zamówić tutaj.

Źródło:

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~gdgd
tytuł : ta wąska grupa manipulantów robi WASH TRADE na SOFTBLUE, to ci sami.

zgłaszam wielką aferę na rynku newconnect - wielomilionowe (kilkanascie moze kilkadziesiat mln) straty drobnych graczy spowodowane działalnością grupy manipulującej kursami akcji, która działa już prawdopodobnie od ponad 10 lat.

stosuja
tytuł : ta wąska grupa manipulantów robi WASH TRADE na SOFTBLUE, to ci sami.

zgłaszam wielką aferę na rynku newconnect - wielomilionowe (kilkanascie moze kilkadziesiat mln) straty drobnych graczy spowodowane działalnością grupy manipulującej kursami akcji, która działa już prawdopodobnie od ponad 10 lat.

stosuja tez inne metody manipulacje, to jest fałszowaniem arkusza zleceń poprzez wystawianie sztucznego popytu. robia to zaledwie z kilku kont ! tych metod manipulacji maja kilkanaście, opiszę je (np. podnoszenie kursu jedną akcją)


ta wąska grupa cypryjskich manipulantow, ktora obrobila Was na 01cybetaton, i na Borucie, wczoraj i caly czas od debiutu robila wash trade na softblue, wczoraj (2016.06.15) podbili 18%, by o 15:08 zasypac hurtem caly wzrost. Natomiast 2016.06.16 to samo zrobili na Boruta puszczając hurtem o równej 17 ponad 330 tys akcji w kilkunastu transakcjach!!! i trochę wcześniej podobnie dużo. Robią tak cały czas od kilku lat - dokładnie od 10 !, od czasu przekrętu na Victoria Asset Operation (to tam ci oszuści cypryjscy zrobili chyba swój pierwszy interes i tam się poznali), a knf mimo sygnałów nie chce się zainteresować. Ci ludzie juz tyle lat temu byli opisywani na forum vao, niestety, nikomu nie chciało się tym zająć. Te wszystkie informacje są dostepne w archiwum internetu, do którego mam dostep, więc policja także.

Softblue. Free float, który wynosił 4 miliony akcji zrobili 60 milionów wolumenu!!!! rozumiecie? przemielili w ciągu kilku tygodni 15 razy wszystkie akcje jakie mieli !!!! to chyba największy w historii wash trade na new connect, a może i całej giełdy. Zaniżyli kurs z 6 zł do 60 groszy, a że mają te akcje tak jakby "za darmo między sobą", to opłaca im się sprzedawać aż dojdą do 10 groszy.

Ich działanie można poznać właśnie po wywalaniu hurtem akcji w jednej sekundzie na 01cyberaton, Boruta, Softblue, BPC. To z ich kont leci kilkanaście zleceń w jednej sekundzie, to koeljny dowód na to, iż jest to zorganizowana grupa. Stąd też organa śledzcze bardzo łatwo pownny zidentyfikować rachunki maklerskie, z któych lecą zlecenia. To jest kwestia chęci i woli, a nie utrudnień, na ktore z jakichś powodów napotyka knf.

Oni w ogóle nie kryją się ze swoją działalnością ! czy są tak pewni swego dlatego, że są to podobno ludzie powiązani (*1 to pojdzie w oficjalnym liscie)

Ta grupa manipulantów dotarła nawet do pracowików portalu Bankier, na najpopularniejsze w Polsce forum poświecone gieldzie, gdzie każda spółka ma swoje osobne forum. Proszę sobie wyobrazić, że moderatorzy sami z siebie - bez zgłoszeń - usuwają natychmiast każdą informację inną niż wychwalającą pod niebiosa te cypryjskie spółki, usuwane są nawet informacje neutralne. Natomiast moderatorzy bankiera w ogóle nie ślędzą innych wątków, gdzie pojawiają się wyzwiska czy groźby i są one dopiero usuwane po kliknięciu na zgłoszenie. Moderatorzy Bankiera cały swój czas poświecają usuwaniu niewygodnych informacji ze spółek grupy cypryjskiej. Znikają one w ciągu 5 sekund !!!! Podejrzewam, że moderatorzy portalu bankier zostali przekupieni i są opłacani przez tę grupę. Dziennikarze bankiera do których wszystkich wysyłałem o tym fakcie zawiadomienie nie byli zainteresowani w ogóle sprawą. Obecnie portal bankier należy do zagranicznego właściciela, który w swoim kraju jest znany z niejasnych powiązań, a sami dziennikarze często nieprzychylnie wypowiadają się o Polsce i negatywne informacje o naszym kraju nie są usuwane od razu.


myslalem, ze to jakas zorganizowana grupa kilkunastu profesjonalnych specjalistow, a ich jest zaledwie kilku !!! zglaszaja z kilku komputerow naraz w jednym czasie do moderatora by usuwal nieprzyjazne komentarze (oprocz tego robi on to sam z siebie), zasypują trefnymi infami uzywajac zmiennego IP. to sa moze nawet czlonkowie rodziny cypryjczykow. Poznałem ich metody - dokładnie je opiszę.


przenoszą pieniadze ze spolki na spolke, dzis postawili na kupnie na borucie 400 tys zlotych (2016.06.16), a przed sesja bylo 170 tys zlotych - tak działaja. na 01cyberaton postawili obrone na 6 gr przed walnym, a obroty tam prawie zanikly.


Sprawdzajcie sobie oficjalne dane na Bankierze, zakładka podsumowanie i wszystkie inne - wszystko jest czarno na białym.


należy ich zgłosić, ale nie do KNF, ale na policje, cba, cbś, prokuratury - wydzialy gospodarcze i gdzie tylko mozna, bedzie zmiana prawa i bedzie mozna konfiskowac majatki pochodzace z przestepstwa. ponadto, nalezy poinfornować dziennikarzy śledczych i wszystkie tygodniki prasowe w Polsce.


zobaczcie na SOFTBLUE - napiszcie tam o nich prawde, zostalismy oszukani przez paru cwaniaczkow !!!!

Wątki, które nalezy wyjasnić. a drobni gracze wszystko dokładnie opisywali na forum tych spółek od kilku lat.

01cyberaton - 98% straty, skopowski nie moze znalezc dla spolki prezesa, wyprowadzenie ecomilanu, wyprowadzenie gruntow, procenty za fikcyjne pożyczki (zoukuma to skopowski)
boruta - tylko troche mniej, ale min bylo na 14 groszach i do tego zmierze, wyprowadzeni biochemi na cypr, akcje za 0,00465zl! strata ponad 90 %, darowizny akcji dla samego siebie do tonbo !!
softblue -nie wiem czy nie najwiekszy WASH TRADE w historii new connect, przemilili caly ff kilkadziesiat razy w ciągu kilku tyg. wash trade byl robiony akcjami, które na początku miało tonbo i viborera należace do marcina pawlikowskiego. Kierulowie sprzedali tak rozdzielone akcje by nie przekroczyć progów informacyjnych,
agtes - wykluczony z gieldy !!!!
BPC - to samo,.ale tam sie nie udalo
biomass - tez krecili

to tez oni swego czasu krecili na innych spolkach, ale jeszcze nie wiemy na jakich, teraz sie dowiemy, bo nie wierzę, by wolnym czasie nic nie robili, a na nc w roku 2015 bylo wiele dziwnych sytuacji i oszustw, w których ludzie stracili pieniadze.


czytajcie wpisy w tył, archiwalne na 01cyberaton - najwięcje pisał o nich niejaki drobny, zarobili co najmniej kilkanaście milionów złotych (może kilkadziesiąt) na samym kręceniu kółek, na drukowaniu i puszczaniu akcji w ulicę.
napisał: drobny

do zgłoszenia dorzucę to co już ustaliłem w innych postach - mam ich okolo 30 :-) - od roku do ich dzialanosc, niczym to przeczytaja zajmie im to kilka miesiecy....

Stopka redakcyjna:
Janusz Andrzej Skopowski - wyprzedał wszystkie swoje akcje 01cyberaton drobnym graczom pod rożne manipulacyjne infa, doprowadzil kurs 01cyberaton do historycznego minimum, do zrujnowania reputacji spółki i do free float prawie 90% !!! (wyprzedawał wbrew obietnicom w żywe oczy na walnym 2015, że tego nie będzie robił). swoimi działaniami doprowadził do finasowej tragedii wielu ludzi. po czym nastapila emisja akcji bez prawa poboru przez firme ZOUKUMA z Cypru (za którą stoi Janusz Andrzej Skopowski - tak! zoukuma i skopowski to to samo), w taki skali, że objęła 25% !!!!

Jest (lub był) powiązany (poprzez osoby lub kapitały lub władze spółek lub w inny sposób) z Marcin Henryk Pawlikowski, Jerzy Dmochowski, a także z takimi firmami jak Boruta na NewConnect, Midorana, dyrektorami tam są Marcin Pawlikowski i Janusz Skopowski, Viborera, Tonbo (firmy zarejestrowane na Cyprze), oraz Suntex, Russ Textiles International (UK) Limited z Anglii. oraz dwie firmy ze stanów: Pangeatec LLC, Acoustic Protection Solutions LLC. Jest prezesem prywatny fundusz 12Victoria, poprzednim był Marcin Pawlikowski. Fundusz 12victoria inwestował w Agtes, który został wykluczony z giełdy. Udziały w Agtesie ma (lub miała) Zoukuma, a także Jerzy Dmochowski.

Podobny sposób działania jaki ma Pan Janusz Skopowski i Zoukuma na Cyberatonie ma Pan Marcin Pawlikowski, Midorana na Borucie. Drenują kasę od drobnych na całego.

W fimie 01 Cyberaton była zatrudniona córka Janusza Andrzeja Skopowskiego pani Maria Anastazja Skopowska. Zachęcam do samodzielnego szukania informacji o tych osobach i spółkach zarówno na forum, jak i ogólnie w wyszukiwarce internetowej. Te 4 firmy z Cypru: Zoukuma, Midorana, Viborera, Tonbo należą do tych samych ludzi: Dmochowski, Pawlikowski, Skopowski - przewalają majątek, pożyczki, rózne komunikaty między sobą od wielu, wielu lat.
Np.
http://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=4054813&strona=1
http://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=4311061&strona=1
http://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=4403883&strona=1
http://www.bankier.pl/forum/forum_o_agtes,6,21,10000001424.html
http://forum.parkiet.com/viewtopic.php?p=8516290
http://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=4565843&strona=1


Proszę się zainteresować i poczytać fora:

Spółki zarejestrowane na Cyprze: ZOUKUMA, MIDORANA, TONBO, VIBORERA -czyli Dmochowski, Pawlikowski, Skopowski - tak, te 4 spółki należą do tych samych ludzi!


Spółki na giełdzie: Agtes, 01Cyberaton, Boruta, BPC, Biomass, Softblue - w tych spółkach mieszają cypryjczycy i wytwarzają wzajemne pożyczki, darowizny, przejęcia akcji za długi, niby to pozytywne komunikaty, wyprowadzają majątek zakupiony za pieniądze z giełdy do spółek na Cyprze, co chwila emitują akcje (mają je za darmo!), a potem wywalają je drobnym pod lipne infa. Czytajcie oficjalne Komunikaty lata w tył - wszystko to jest.


Spółki nie na giełdzie: fundusz 12victoria, Lignotec, Ecomilan, Reeco Kujawy,


Ludzie: Janusz Andrzej Skopowski, Marcin Henryk Pawlikowski, Jerzy Dmochowski, Robert Ziółek, Gocał, Foremny, Tomaszewski (były prezes), Anastazja Maria Skopowska - córka Skopowskiego.
Sam nie wiem, czy to wszystko.~WYMIEN
Czy to przypadek, że wielu finansistów po odejściu od biurka szuka rozrywki, zasiadając przy zielonym stoliku? - mam prośbę związku z tym o wymienienie wielu nazwisk - przynajmniej 10
~Jarząbek_Wacław
to najlepszy artykuł jaki czytałem na bankierze.pl. bardzo profesjonalny i wnikliwy, doskonale pozwala zrozumieć mechanizmy rynku kapitałwego i podemowaćtrafne decyzje inwestycyjne. polecam ten artykuł moim znajomym. wielu z nich jest obcoęzycznych i prosi o przetłumaczenie materiału na jezyk angielski w financial times oraz w wall to najlepszy artykuł jaki czytałem na bankierze.pl. bardzo profesjonalny i wnikliwy, doskonale pozwala zrozumieć mechanizmy rynku kapitałwego i podemowaćtrafne decyzje inwestycyjne. polecam ten artykuł moim znajomym. wielu z nich jest obcoęzycznych i prosi o przetłumaczenie materiału na jezyk angielski w financial times oraz w wall street journal
~Polski_wPOKERZE
DETERMINACI poprzez „wyłączenie” TK zmienili zasady gry, a programy: 500+(podatek bankowy, handlowy, mieszkanie+,1000+ dla frankowicza, wcześniejsza emerytura ustawili kierunek, w który DOMINACI mogą odnieść sukces. Coraz więcej wątpliwości pojawia się, czy DETERMINANCI średnio, czy długoterminowo wygrają. Wygrana ich to oczekiwanie DETERMINACI poprzez „wyłączenie” TK zmienili zasady gry, a programy: 500+(podatek bankowy, handlowy, mieszkanie+,1000+ dla frankowicza, wcześniejsza emerytura ustawili kierunek, w który DOMINACI mogą odnieść sukces. Coraz więcej wątpliwości pojawia się, czy DETERMINANCI średnio, czy długoterminowo wygrają. Wygrana ich to oczekiwanie wzrostów poparcia społecznego, przy zachowaniu akceptacji międzynarodowego środowiska „traktatowego” dla tak prowadzonej gry.

Skutki takiego rozdania widać w REALU:

-średnioważony koszt kapitału WACC __rośnie__. jest istotny dal polskich przedsiębiorców
zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku. Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

- OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone. Koszt prowadzenia rachunków bankowych i prawie wszystkich produktów kredytowych

myślę, że bez tych działań DETERMINANTÓW rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 135 pkt. bazowych niżej, tj. ok. 1,80-2,00% zamiast jak obecnie 3.207%

10PLY.B POLAND 10Y BOND YIELD 3.207 -1.75% -0.057 14:37

Porównanie obligacji 10-o latek Polski i Niemiec:

http://stooq.pl/q/?s=10ply.b&d=20160616&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=10dey.b

Widoczne skutki tej gry:

AKTYWA polskie w promocji: grunty, GPW, obligacje, fabryki, mieszkania, domy wszystko jak leci za 30-50% w PAPIERZE..

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Myślę, że trwałe przekroczenie poziomu 3,40% na 10-o latkach, po 4-6 tygodniach zacznie się odbijać negatywnie odbijać w danych z gospodarki polskiej, w sposób uniemożliwiający ich ignorowanie.

Sądzę, że znajdujemy się w fazie przed inkubacyjnej znacznych realnych problemów lub nadchodzących przesileń.
~Polska_wPOKERZE
MOSIEK do MOŚKA:

a) 500+; (to program jak u nas swojego czasu „rozpijanie” Indianów i pozyskiwanie ich życzliwości)
b) 1000+ dla Frankowiczów; (tanie mieszkanka z Funduszu Państwowego po odkupie od frania)
c) mieszkanie+(program przesiedleńczy klas niższych na obrzeża metropolii )

~dezodorantPISuaru
Kiedy PIS wprowdzi TV zapachowe, bo reżimowe już jest

U Morawieckiego dzień bez nowego "planu" - dniem straconym.

Niedługo rok tego planowania zleci, Ciągle nowe PACHNĄCE programy.

~Polska_wPOKERZE
Zmiana oczekiwań dotyczących stóp

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zmiana-oczekiwan-dotyczacych-stop-3546566.html

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki