REKLAMA

Nowe zasady rejestracji

2000-12-04 00:00
publikacja
2000-12-04 00:00


Nowe zasady rejestracji

PRZEDSIĘBIORCY

Sprawy o dokonanie wpisu do rejestru sądowego wszczęte i nie zakończone z dniem 1 stycznia 2001 r. rozpatrywane będą według dotychczasowych zasad jedynie do połowy przyszłego roku. Przewiduje to uchwalona przez Sejm nowelizacja przepisów o Krajowym Rejestrze Sądowym. KRS będzie skomputeryzowanym rejestrem przedsiębiorców, stowarzyszeń, fundacji i innych wymienionych w ustawie podmiotów.

Przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości programy pilotażowe wykazały, że wdrażanie Krajowego Rejestru Sądowego powinno następować etapami - powiedziała PG Jolanta Henczel, naczelnik Wydziału Prawa Gospodarczego w Departamencie Legislacyjno-Prawnym Ministerstwa Sprawiedliwości.

Nowelizacja przesuwa na początek 2002 r. obowiązek rejestrowania działalności gospodarczej przez osoby fizyczne. Do tego czasu będą one - tak jak obecnie - zgłaszać działalność w ewidencji gminnej.

W KRS będą się od nowego roku rejestrować osoby prawne - spółki prawa handlowego, spółdzielnie itp. Stopniowo będzie się tam przenosić osoby prawne zarejestrowane do tej pory w rejestrach poszczególnych sądów. Nie będzie to następowało automatycznie - obowiązkiem przedsiębiorcy stanie się bowiem złożenie wniosku o rejestrację w KRS.

PAWEŁ WRZEŚNIEWSKI

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki