REKLAMA

Laptopy Della narażone na kradzież danych

Weronika Szkwarek2015-11-25 09:06redaktor Bankier.pl
publikacja
2015-11-25 09:06

Na laptopach Della produkowanych od sierpnia tego roku producent zainstalował certyfikat bezpieczeństwa eDellRoot, który miał służyć łatwiejszej i szybszej obsłudze serwisowej. Okazało się jednak, że wspomniana aplikacja może przyczynić się do ataków z zewnątrz i kradzieży danych.

fot. / / YAY Foto

Jak informuje frazpc.pl, przeinstalowany certyfikat SSL umożliwia hakerom dostęp do wytwarzanego przez użytkownika ruchu internetowego. Do ataków SSL przyczynia się również prywatny klucz, który jest identyczny w każdym systemie i został już opublikowany w sieci.

Firma przyznała w oficjalnym komunikacie, że wprowadziła aplikację eDellRoot i nieświadomie spowodowała naruszenie bezpieczeństwa danych swoich klientów. Na głównej stronie internetowej firmy Dell można znaleźć instrukcję, jak usunąć certyfikat z systemu. Dell zapowiada, że wprowadzi aktualizację, która automatycznie odinstaluje niebezpieczną aplikację.

Amerykański producent nie wskazał jednak listy modeli laptopów, na których został zainstalowany eDellRoot.

Źródło:
Weronika Szkwarek
Weronika Szkwarek
redaktor Bankier.pl

Zajmuje się tematyką prawa pracy. Pisze o związanych z nim nadużyciach i wyzwaniach, jakie stoją przed obecnym rynkiem pracownika. W swoich artykułach zajmuje się również problemami polskich i zagranicznych konsumentów. Autorka cyklu "Życie po etacie", w którym opowiada historie osób decydujących się na zamianę umowy o pracę na własną działalność gospodarczą.

Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~ggg
A co ze stacjonarnym sprzętem ?
~Dżejms
Właśnie po to instaluje się takie wynalazki. Obstawiam że większość tzw luk w systemach znalazła się tam celowo.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki