0,5800 zł
3,57% 0,0200 zł
Interbud Lublin SA (ITB)

Zawarcie przez spółkę zależną umowy sprzedaży lokalu usługowego oraz aneksowanie przedwstępnej umowy sprzedaży innego lokalu usługowego.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 25 / 2019
Data sporządzenia: 2019-09-30
Skrócona nazwa emitenta
INTERBUD-LUBLIN S.A.
Temat
Zawarcie przez spółkę zależną umowy sprzedaży lokalu usługowego oraz aneksowanie przedwstępnej umowy sprzedaży innego lokalu usługowego.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 22/2019 z 4 września 2019 roku w sprawie zawarcia przez spółkę zależną przedwstępnej umowy sprzedaży jednego z lokali usługowych, zlokalizowanego w budynku przy Alejach Racławickich w Lublinie [Umowa], Zarząd INTERBUD-LUBLIN S.A. [Emitent, Spółka] informuje, iż w dniu 30 września 2019 roku spółka zależna Rupes sp. z o.o. [Rupes] zawarła z osobą fizyczną [Kupujący] umowę sprzedaży ww. lokalu usługowego o powierzchni ok. 66 m² za cenę ok. 0,44 mln zł netto, przy czym cena za ww. lokal jest zwolniona od podatku od towarów i usług, gdyż zachodzą warunki przewidziane w art. 43 ust.1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług.
Emitent przypomina iż Kupujący wpłacił 20 tys. zł tytułem zaliczki za Nieruchomość. Płatność z tytułu reszty ceny sprzedaży na rzecz Rupes nastąpi w terminie najbliższych trzech dni roboczych od dnia zawarcia Umowy, przy czym uzyskana cena netto zostanie przeznaczona na spłatę kredytu inwestycyjnego posiadanego przez Rupes w Banku Polskiej Spółdzielczości oraz Banku Spółdzielczym w Krasnymstawie.
Emitent informuje, iż Kupujący jest podmiotem niepowiązanymi kapitałowo oraz osobowo ze Spółką.
Umowa nie zawiera postanowień w zakresie kar umownych, a jej pozostałe warunki nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów.
Jednocześnie, w tym samym dniu Rupes uzgodnił z kupującym o którym mowa w raporcie bieżącym nr 21/2019 w sprawie zawarcia przez ww. spółkę zależną umowy sprzedaży przedwstępnej umowy sprzedaży lokali usługowych, że termin na zawarcie umowy przyrzeczonej dla lokalu o powierzchni 88 m² zlokalizowanego w budynku przy Alejach Racławickich w Lublinie [Nieruchomość nr 2] został przedłużony do dnia 27 listopada 2019 roku. Emitent przypomina, iż zgodnie z postanowieniami ww. umowy przedwstępnej Kupujący wpłacił 30 tys. zł tytułem zaliczki za Nieruchomość nr 2. W pozostałym zakresie ww. umowa przedwstępna sprzedaży nie uległa istotnym zmianom.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-09-30 Tomasz Grodzki Prezes Zarządu Tomasz Grodzki
2019-09-30 Sylwester Bogacki Członek Zarządu Sylwester Bogacki
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.