Facebook umożliwi wysyłanie SMS-ów

Użytkownicy Androida mogą skorzystać z nowej opcji aplikacji Messenger. Po tym, jak Facebook postanowił zmusić użytkowników mobilnych do korzystania z Messengera, portal Marka Zuckerberga umożliwi wysyłanie SMS-ów przez tę aplikację.

Facebook umożliwi wysyłanie SMS-ów
Facebook umożliwi wysyłanie SMS-ów (fot. Valentin Flauraud / FORUM)

Facebook chce dostarczyć swoim użytkownikom pełen pakiet możliwości i pozwolić im na komunikację także poza portalem. Teraz dzięki Messengerowi będzie można wysyłać i odbierać SMS-y oraz MMS-y. Jak zapewnia David Marcus, przedstawiciel Facebooka, dzięki korzystaniu z Messengera do komunikacji tekstowej użytkownicy będą mogli m.in. załączać klipy głosowe czy udostępniać swoją lokalizację.

Zgodnie z zamysłem SMS-y nie trafią na serwer Facebooka, a komunikacja za pomocą tych dwóch kanałów nie będzie ze sobą połączona. Aby aktywować usługę, należy zaktualizować aplikację Messenger i wybrać ją jako domyślnego klienta SMS. Facebook już wcześniej próbował wdrożyć w życie taki pomysł – w 2012 r. można było wysyłać wiadomości tekstowe przez Messengera, jednak z powodu nikłego zainteresowania usługa została wyłączona.

Warto też wspomnieć, że wysyłanie SMS-ów przed Messengera będzie dostępne wyłącznie dla użytkowników systemu Android. Jak poinformował Facebook, system iOS działający na urządzeniach marki Apple nie umożliwia zmiany domyślnego klienta wiadomości.

Agnieszka Ślęzak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~jeden_taki

dlaczego moje komentarze są usuwane?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 3 ~xdplease39

na pewno będzie cza zapłacić

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 7 ~szkoda_słów

Już od jakiegoś czasu FB nęka o podanie nr telefonu pod płaszczykiem zabezpieczenia konta a a aplikacja notorycznie zamiast loginu w postaci e-maila wstawia w login nr telefonu co jest niezmiernie irytujące! Teraz wprowadzają usługę, na którą się skusi wielu użytkowników i w ten sposób zdobędą nr telefonów. Reszty można się domyślić a po komentarzach, już niektórzy wiedzą o co chodzi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 16 ~TrendyMAN

Zawsze byłem Fanem Facebooka. Mogę pokazać co dziś zjadłem na deser i moje śmierdzące skarpetki po pracy. Do tego mamm dużo lajków i przyjaciół. Facebook jest cool a w dzisiejszych czasach trzeba byc trendy. Ostatnio moja dziewczyna usunęła ciążę w Holandii bo jestesmy postępowi a ciążę musimy zaplanować, dlatego za 2 lata planujemy INvitro. Do tego wypisałem się z KK bo to teraz modne. dobra spadam robić za podnużęk prezesa korpo i spluwaczkę menadziera. Jestem trendy jestem europejczykiem i obywatelem świata. a i nienawidzę kaczora , oby KOD wygrał kolejne wybory

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~xxx

5 ludzi nie zrozumiało sarkazmu.

! Odpowiedz
0 6 ~sdfsdf

ahahahah pewnie cała hameryka da się na to nabrać..pół Europy, 1/3 Azji

! Odpowiedz
1 5 ~aaaa

Fajnie, czekałem na to. Marc to poczciwy człowiek

! Odpowiedz
0 19 ~EPO

Czyli oprócz inwigilacji mesengera będą jeszcze inwigilować SMS

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.