Dwie osoby w areszcie za próbę przemytu haszyszu wartego ponad 4 mln zł

Wywóz ponad 86 kg haszyszu wartości przeszło 4 mln zł przez przejście w Terespolu (Lubelskie) udaremnili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dwoje obywateli Rosji podejrzanych o przemyt zostało aresztowanych.

(YAY Foto)

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami NOSG - poinformowała w piątek w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Do próby przemytu doszło 31 sierpnia tego roku na przejściu drogowym z Białorusią w Terespolu. Strażnicy graniczni zwrócili uwagę na nienaturalne, nerwowe zachowanie kobiety i mężczyzny, obywateli Rosji, wyjeżdżających z Polski. Po dokładnej kontroli ich samochodu, w jego skrytkach, ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości zawierające oleistą substancję. Okazało się, że ujawniona substancja to haszysz.

Znalezione ponad 86 kg narkotyku ma wartość 4,3 mln zł. Prokurator przedstawił obywatelom Rosji zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

Śledczy określają sprawę jako rozwojową, nie wykluczają zatrzymań kolejnych osób.(PAP)

Autor: Zbigniew Kopeć

kop/ krap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil