REKLAMA

Bitcoin przebił barierę 60 tys. zł

Michał Kisiel2020-11-06 08:20analityk Bankier.pl
publikacja
2020-11-06 08:20
Bitcoin przebił barierę 60 tys. zł
Bitcoin przebił barierę 60 tys. zł
fot. Wit Olszewski / / Shutterstock

Najpopularniejsza kryptowaluta mocno zdrożała w ostatnich dniach. Kurs znalazł się na poziomie notowanym po raz ostatni w styczniu 2018 r. Za jednego BTC w piątek w nocy trzeba było zapłacić ponad 60 tys. zł.

Kurs bitcoina znajduje się powyżej symbolicznej granicy 15 tys. dolarów amerykańskich od czwartkowego popołudnia. W ciągu doby kryptowaluta zdrożała o ok. 9 proc. Wzrosty odnotowały również inne popularne cyfrowe aktywa – ethereum (ok. 8 proc.), XRP (ok. 5 proc.) oraz litecoin (10 proc.) i bitcoin cash (ok. 4 proc.).

Jak zwykle w przypadku znaczących ruchów cenowych na rynku kryptowalut komentatorzy sięgają po wyjaśnienia nawiązujące do wydarzeń w otoczeniu gospodarczym. Tym razem pojawiają się przytaczane wielokrotnie argumenty o bitcoinie jako bezpiecznej przystani w czasach ekonomicznej niepewności. Niezależnie od wyników amerykańskich wyborów prezydenckich oczekuje się zwiększenia wydatków tamtejszego sektora publicznego i dalszego luzowania polityki monetarnej. To miałoby sprzyjać aktywom sytuującym się w opozycji do oficjalnego pieniądza.

W ostatnich tygodniach nie brakowało także doniesień zapowiadających wzrost zainteresowania kryptowalutami jako formą płatności w sieci. Szerokim echem odbiły się zapowiedzi firmy PayPal, która zamierza zintegrować bitcoina w swojej ofercie kanałów płatności. Niezmiennie optymistycznie o płatniczych zastosowaniach kryptowaluty wypowiada się także Square – operator obsługujący m.in. aplikację Cash App służącą do rozliczeń pomiędzy osobami fizycznymi w USA.

MK

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
hfjdj
Hejterków na bitkojna już nie ma? Leci nowa pompeczka. Tylko dojedziemy jeszcze do 20k i potem rakieta.
grzegorzkubik
BTC zachowało się jak wyniki Trumpa. Przegrywało a teraz wygrywa i idzie do szczytu z 2017 roku. Sprawiedliwość została przywrócona.
perico84
No to na koniec 2020 roku (grudzień) będziemy mieli nowy lub zbliżony z grudnia 2017 szczyt. Będą informacje w TV i innych mediach i znów nałapią "narybku inwestycyjnego" po czym kurs mocno spadnie i nowicjusze zapłaczą. Powtórka z rozrywki.
hfjdj
Takie mądrości się kończą jak trzeba zainwestować pieniądze. Wtedy już swoich przepowiedni taki pewien nie jesteś?
xiven
zaczyna się rajd na wszystko czego nie da się dodrukować
specjalnie_zarejstrowany1
tytul powinien byc raczej ze zlotowka leci na pyszczek
lorelie
Chyba twoje szekle :) mniej zrobisz trollu

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki