REKLAMA
WEBINAR

PayPal stawia na kryptowaluty. Bitcoin drożeje

Michał Żuławiński2020-10-22 08:12analityk Bankier.pl
publikacja
2020-10-22 08:12

Informacja o uruchomieniu przez PayPal usługi pozwalającej użytkownikom na handel i przechowywanie kryptowalut doprowadziła do wzrostu ceny bitcoina.

PayPal stawia na kryptowaluty. Bitcoin drożeje
PayPal stawia na kryptowaluty. Bitcoin drożeje
fot. Wit Olszewski / / Shutterstock

Entuzjaści kryptowalut mają powody do zadowolenia. Kolejny krok na drodze upowszechnienia kryptowalut wśród szerokiej publiczności właśnie staje się faktem. PayPal, światowy potentat płatności elektronicznych, pozwoli swoim klientom na kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut bezpośrednio z cyfrowego portfela PayPal. W tym celu firma nawiązała współpracę z Paxos Trust Company, regulowanym dostawcą usług kryptowalutowych.

Usługa ma być dostępna w USA już za kilka tygodni, a w pierwszej połowie 2021 ma trafić na wybrane rynki zagraniczne. To spory krok w kierunku „wprowadzenia kryptowalut pod strzechy”, bowiem PayPal posiada obecnie 346 mln aktywnych kont, z czego 26 mln należy do przedsiębiorców.

- Przejście do cyfrowych walut jest nieuchronne, niesie za sobą oczywiste korzyści w postaci dostępności, efektywności, szybkości i elastyczność systemu płatności. Pozwala też rządom na bezpośrednie dystrybuowanie środków pomiędzy obywateli – powiedział prezes PayPala Dan Schulman. Jak dodał, jego firma jest zainteresowana „współpracą z bankami centralnymi i regulatorami na całym świecie w celu nakreślenia roli, jaką cyfrowe waluty będą odgrywały w globalnych finansach i handlu”.

W usłudze PayPala dostępne będą najpopularniejsze kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin. Jak łatwo się domyślić, informacja o wejściu dużego gracza pchnęła rynek kryptowalutowy w górę. Kurs Bitcoina wzrósł powyżej 12 500 dolarów – to najwyższy poziom od 2018 r., kiedy BTC opuszczał historyczny szczyt wyznaczony w okolicach 19 000 dolarów.

fot. / / Coindesk

Warto dodać, że „król kryptowalut” w czasie pierwszej fali pandemii był solidnie poturbowany – rok zaczął od poziomu 7250 dolarów, by w marcu spaść do 5500 dolarów.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
esim
Czym jest Bitcoin, bez ściemniania. Można w video włączyć polskie napisy: https://youtu.be/l1si5ZWLgy0
esim
Na wątpliwości / pytania minusujących chętnie postaram poszukać odpowiedzi
dziki_losos
> Przejście do cyfrowych walut jest nieuchronne, niesie za sobą oczywiste korzyści w postaci dostępności, efektywności, szybkości i elastyczność systemu płatności.

Szybkość i efektywność? No to proszę: w Bitcoin, szybkość potwierdzenia transakcji przez sieć zależy od opłaty - więcej zapłacisz minerom, szybciej potwierdzą.
> Przejście do cyfrowych walut jest nieuchronne, niesie za sobą oczywiste korzyści w postaci dostępności, efektywności, szybkości i elastyczność systemu płatności.

Szybkość i efektywność? No to proszę: w Bitcoin, szybkość potwierdzenia transakcji przez sieć zależy od opłaty - więcej zapłacisz minerom, szybciej potwierdzą. I tak dzisiaj:
- Aby sieć potwierdziła transakcję w 1 godzinę, zapłać $4.39 (153 sat/vB, dla transakcji 225B)
- Aby dostać potwierdzenie w 30 minut, zapłać $4.42 (154 sat/vB)
- Aby transakcja "przeszła" w 10 minut, zapłać $4.79 (167 sat/vB)

Lubicie uiszczać tyle samo prowizji za płatność, co za dostawę? Można też zapłacić 1 sat/vB i mieć nadzieję, że za kilka dni, kiedy akurat będzie mniejszy ruch, minery łaskawie potwierdzą transakcję. Może.

Aha, no i nie zapominajmy, że wszystkie transakcje są publicznie widoczne - jak znasz adres portfela, to wiesz, z jakich i do jakich innych adresów były przelewy, kiedy, i ile kasy dokładnie :D
jas2
PayPal bierze 5% kwoty transakcji. Przelew bankowy w USD to minimum 25 zł.
W przypadku Bitcoina opłaty są niskie, z wyjątkiem sytuacji kiedy sieć jest przeciążona.

Inna sprawa, że Bitcoin jest bardziej odpowiednikiem złota, niż zwykłego pieniądza. Służy więc w większym stopniu do przechowywania wartości a nie do płatności.
specjalnie_zarejstrowany1
Dziki lososiu ale mowisz wciaz o technologii ktora jest w powijakach i cala spolecznosc sobie zdaje sprawe ze oplaty tranzakcyjne sa za duze obecnie. Ale kombinuja jak to poprawic. Ethereum niedlugo bedzie wprowadzac infrastrukture 2.0 zobaczymy jak to bedzie wygladac. Moze powstanie osobny projekt albo inna waluta ktora rozwiaze Dziki lososiu ale mowisz wciaz o technologii ktora jest w powijakach i cala spolecznosc sobie zdaje sprawe ze oplaty tranzakcyjne sa za duze obecnie. Ale kombinuja jak to poprawic. Ethereum niedlugo bedzie wprowadzac infrastrukture 2.0 zobaczymy jak to bedzie wygladac. Moze powstanie osobny projekt albo inna waluta ktora rozwiaze ten problem. Juz jest kilka ktore wydaje wygladaja obiecujaca. Tak czy siak bitcoin pozostanie benchmarkiem do calego rynku krypto.

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki