Bielan o zarobkach w NBP: Jeśli to prawdziwe pensje, byłoby to bulwersujące

Gdyby wymieniane przez media pensje były prawdziwe, to owszem, byłyby bulwersujące. Na razie to jednak informacje medialne - powiedział wicemarszałek senatu Adam Bielan w środowym "Super Expressie", odnosząc się do zarobków w Narodowym Banku Polskim.

(fot. Grażyna Myślińska / FORUM)

Bielan zapytany prze "SE", czy zarobki w NBP nie będą powodem zdenerwowania ludzi, odpowiada: "Pamiętajmy, że NBP nie jest instytucją rządową. Tak skonstruowano ustrój państwa, by bank centralny był całkowicie od rządzących niezależny, a jego prezes przez sześć lat kadencji nieusuwalny".

"Nie ma w Polsce obowiązku ujawniania pensji w NBP, ale w tej sprawie pojawiło się tyle wątpliwości, niedopowiedzeń i ataków medialnych, że dla dobra tej instytucji warto zrobić wyjątek i je ujawnić. Z komunikatów NBP wynika przecież, że w kwestii zarobków nic się nie zmieniło od czasów poprzedników pana Glapińskiego" - mówi dla dziennika wicemarszałek senatu.

Zapytany o pensje współpracownic Adama Glapińskiego Bielan powiedział, że "gdyby wymieniane przez media pensje były prawdziwe, to owszem byłyby bulwersujące". "Na razie to jednak informacje medialne. Nie mniej zgadzam się, że opinii publicznej należą się wyjaśnienia, by tę burzę medialną zakończyć" - podkreślił Bielan.

dma/ krap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 15 karbinadel

Pierwszy Prezes Sądu najwyższego też ma sześcioletnią kadencję (zapisaną w konstytucji), co nie przeszkadzało wam próbować go usunąć zwykłą ustawą

! Odpowiedz
4 13 ajwaj

Wstrzasajace do bulu :)
Zlodziej krzyczy "lapac zlodzieja"

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 22 konfidel

Ta pani była 8 lat w sejmiku i nie zabrała ani razu głosu. He pelna profeska

! Odpowiedz
2 23 donkojot

Ta pani może używac buzi do innych celów i też w pełni profesjonalnie ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.