Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

Sklepy Intermarche wstrzymały zakupy towarów z Rosji i Białorusi

Centrala zakupowa sieci Intermarche wstrzymała zakup produktów pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego - wskazano w środowej informacji Intermarche. To wyraz solidarności z ludźmi dotkniętymi "nieuzasadnioną agresją na Ukrainę" - dodano.

fot. Tellermate UK / Tellermate UK

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem blisko 500 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających m.in. supermarketami spożywczymi Intermarche.

reklama

"Grupa Muszkieterów wspiera Ukraińców w trudnym dla nich czasie. Poza zbiórkami prowadzonymi na terenie sklepów sieci oraz wsparciem organizacji pomocowych, centrala zakupowa sieci Intermarche wstrzymuje zakup produktów pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego" – wskazał cytowany w środowej informacji Tomasz Waligórski, stojący na czele Intermarche.

Poza ograniczeniem oferty produktów centrali zakupowej, Intermarche rekomenduje niezależnym przedsiębiorcom prowadzącym sklepy Intermarche, "aby również wstrzymali oni zamawianie kupowanych we własnym zakresie produktów pochodzących z Rosji i Białorusi".

Intermarche jest kolejną spółką, która wycofała z asortymentu towary wyprodukowane w Rosji i na Białorusi. Wcześniej takie kroki podjęły m.in.: Eurocash, Biedronka, Castorama, Hebe, Netto, Polomarket, Rossmann czy Żabka.

Izba Gospodarczo Handlowa Rynku Spożywczego wystosowała we wtorek apel o podobne działania do wszystkich przedsiębiorców, sklepów, dyskontów, hurtowni i marketów działających w Polsce. Ta sama organizacja w ostatni weekend wezwała konsumentów do bojkotu towarów wytworzonych na terytorium Rosji i Białorusi.

Środa jest siódmym dniem inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Władze Federacji Rosyjskiej określają prowadzone działania jako "specjalną operację wojskową". Jak mówił szef polskiego MSZ Zbigniew Rau podczas 49. sesji Rady Praw Człowieka ONZ, wojna na Ukrainie została "wyreżyserowana" przez Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenkę (prezydenta Białorusi - PAP). Rau zauważył, że agraża ona wszelkim wysiłkom społeczności międzynarodowej związanym z pokojem i bezpieczeństwem i stawia je pod znakiem zapytania".(PAP)

Produkty finansowe
Produkt
Kwota
Okres
miesięcy

autorka: Magdalena Jarco

maja/ drag/

Źródło: PAP
powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty