REKLAMA

W Krakowie kontroler przy kontroli zablokuje aplikacje mobilne do sprzedaży biletów

2022-06-27 08:00
publikacja
2022-06-27 08:00
W Krakowie kontroler przy kontroli zablokuje aplikacje mobilne do sprzedaży biletów
W Krakowie kontroler przy kontroli zablokuje aplikacje mobilne do sprzedaży biletów
fot. Piotr Guzik / / FORUM

Od 1 lipca w pojazdach komunikacji miejskiej w Krakowie aplikacje do sprzedaży biletów na urządzeniach mobilnych będą blokowane analogicznie jak kasowniki po ogłoszeniu kontroli biletowej – ogłosił Zarząd Transportu Publicznego.

Jak poinformował Sebastian Kowal z ZPT, zmiana zostaje wprowadzona w związku z nagminnymi nadużyciami pasażerów, którzy w ostatniej chwili tzn. w trakcie kontroli, dokonywali zakupu biletów w aplikacjach mobilnych.

„Kontrolerzy zgłaszając kontrolę prowadzącemu tramwaj lub autobus poprzez swoją aplikację będą także blokować aplikacje mobilne służące do sprzedaży biletów – nie będzie można poprzez nie kupić wtedy biletu na kontrolowany pojazd” - wyjaśnił Kowal.

Poinformował, że od 1 lipca zmieniają się zasady nabywania biletów do kasowania w aplikacjach mobilnych. Każda z aplikacji przy zakupie będzie wymagała od pasażera wpisania numeru bocznego autobusu bądź tramwaju, którym będzie się przemieszczał. Do końca miesiąca wszystkie pojazdy KMK zostaną zaopatrzone w dodatkowe naklejki z numerem taboru, umieszczone nad każdym kasownikiem w pojeździe.

W Krakowie podmiotem uprawnionym do kontroli biletów w pojazdach komunikacji miejskiej jest firma Rewizor. Kontrolerzy mogą wykonywać czynności zarówno w stroju służbowym jak i cywilnym; muszą posiadać identyfikator służbowy. Opłata za brak ważnego biletu normalnego wynosi 240 zł; może być obniżona w przypadku jej uiszczenia w terminie siedmiu dni od daty wystawienia wezwania do zapłaty.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (4)

dodaj komentarz
remmah
Niestety aplikacje działają tak sobie i lubią od czasu do czasu się zawiesić. Np. dzisiaj chciałem jak zwykle kupić bilet przez SkyCash, ale aplikacja zawiesiła się wyświetlając "Twoja płatność jest przetwarzana. Proszę czekać". Po około 20 sekundach pojawił się komunikat "Płatność nie została zaakceptowana". Niestety aplikacje działają tak sobie i lubią od czasu do czasu się zawiesić. Np. dzisiaj chciałem jak zwykle kupić bilet przez SkyCash, ale aplikacja zawiesiła się wyświetlając "Twoja płatność jest przetwarzana. Proszę czekać". Po około 20 sekundach pojawił się komunikat "Płatność nie została zaakceptowana". W tym czasie kontroler mógłby zablokować możliwość zakupu biletu i co wtedy? Znając podejście MPK do pasażera nikt nie przewidział procedury umożliwienia zakupu biletu, kiedy transakcja zostaje przerwana z winy aplikacji bądź zerwania połączenia internetowego. Jak zwykle odpowiedzialnością za wszystko, łącznie z działaniem aplikacji i dostępnością internetu, obarczy się pasażera i będzie super biznes.
xiven
komunikacja miejska to twór nierentowny i przegrywa z transportem indywidualnym

wystarczy spojrzeć kto korzysta z komunikacji, babcie jeżdżace do lekarza pogadać, dzieci dla zabawy, uchodźcy

jak to ma być rentowne? jak większość podróży nie odbywa się w celach gospodarczych? a na zasadzie że korzystam bo jest
1a2b
Super, proponuję jeszcze podłączenie wysokiego napięcia do wszystkich poręczy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki