Szwajcaria: Lidl wprowadza do sprzedaży marihuanę

Jedna z największych sieci dyskontowych na świecie wprowadza na sklepowe półki marihuanę z lokalnych upraw. „Relaksujący” tytoń pojawił się w szwajcarskich Lidlach i kosztuje 18 franków za 1,5-gramową paczkę – donosi „The Guardian”.

(Lidl Schweiz)

Produkty pochodzące z kwiatów konopi indyjskich mają być alternatywą dla tradycyjnego tytoniu do zwijania własnych papierosów. W sprzedaży dostępne są opakowania zawierające 1,5 g i 3 g produktu – cena na sklepowych regałach wynosi analogicznie 17,99 i 19,99 franków szwajcarskich.

Niewielka różnica w cenie przy tak różnych garmaturach wynika ze sposobu uprawy. W mniejszych paczkach klienci znajdą kwiaty konopi uprawianych w pomieszczeniach, natomiast w 3-gramowych kwiaty pochodzą z upraw szklarniowych. W każdym przypadku jednak klienci mają do czynienia z owocami lokalnych hodowców – dostawcą jest firma The Botanicals z siedzibą w Thurgau w północno-wschodniej Szwajcarii.

Produkty sprzedawane są pod marką Artur – klienci mogą je znaleźć przy kasach na półkach z tytoniem i papierosami.

Lidl jednak nie jest pionierem wśród marketów. W ubiegłym roku na taki krok zdecydowała się sieć supermarketów Coop. W 2011 roku Szwajcaria zalegalizowała marihuanę, która zawiera nie więcej niż 1 proc. tetrahydrocannabinolu (THC) – pisał wtedy serwis The Local.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 25 born2die

Nie wstrzykujcie sobie marihuanen.

! Odpowiedz
12 16 silvio_gesell

Chore ceny za siewną (poniżej 1% THC), biorąc po uwagę że w Szwajcarii można legalnie hodować konopie indyjską na własny użytek.

! Odpowiedz
4 20 xiven

jak mieszkasz w szwajcarii to cię stać

idziesz do sklepu i na widok fajek myślisz że masz ochotę to po prostu bierzesz a nie sobie zawracasz głowe że można by przyoszczędzić i sobie posiać samemu w odludnym rowie za miastem...

! Odpowiedz
55 24 niepelnosprawny_org

hanba dla zacnego kraju Zwingliego, obudzcie sie wierni protestanccy...

! Odpowiedz
5 25 fakpejsy

To konopia siewna nie mylic z indyjska!

! Odpowiedz
60 69 trooper

No i super. A u nas w lidlu to może dostaniesz różaniec.

! Odpowiedz
55 45 karbinadel

Różaniec to prędzej na stacjach Orlenu. A Lidl w Polsce skarbonki na WOŚP przy swoich kasach ustawił - więc nie narzekaj :)

! Odpowiedz
9 21 sloneczkodzg

I tak różaniec dostaniesz na ,, ostatniej drodze " !!!

! Odpowiedz
7 6 pakamera odpowiada sloneczkodzg

dostanie,albo i nie

! Odpowiedz
15 13 xiven

niemiec nie da polakowi nawet różańca za darmo

jak polak chce różaniec to dostanie ale za opłatą odpowiednio większą niżby niemiec w niemczech sobie różaniec chciał kupić

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne