Rosjanom może zabraknąć alkoholu

Rosjanie lubujący się w zagranicznych trunkach mogą być niemile zaskoczeni. Już niedługo w sklepach monopolowych może zabraknąć sprowadzanych alkoholi. Wszystko przez stare akcyzy.

W Rosji może wkrótce zabraknąć importowanego alkoholu
W Rosji może wkrótce zabraknąć importowanego alkoholu (YAY Foto)

Rosja wprowadziła embargo na zachodnie dobra, co było odpowiedzią na zachodnie sankcje. Jednak większość alkoholi sprowadzanych z zagranicy zakaz nie obejmował. Mimo to Rosjanie mogą niedługo zobaczyć puste półki w sklepach monopolowych. Kłopotliwe okazują się stare akcyzy. Rosyjska Duma już w ubiegłym roku przegłosowała nakaz zastąpienia starej banderoli nową. Jak donosi „Kommiersant”, problem leży w tym, że ważność starych akcyz właśnie się kończy, a nowe wciąż nie zostały wydrukowane.  

Dziennik donosi, że kłopoty z dostawami zagranicznych trunków już mają miejsce. Zapasy whiskey, ginu czy wina mogą się wyczerpać już pod koniec lipca. Z pewnością zyskają na tym lokalni producenci alkoholi, w szczególności wódki, której produkcja cały czas rośnie. Gorzej z amatorami importowanych napojów wyskokowych, ponieważ wiele gatunków alkoholi w dużej mierze pochodzi z poza granic Rosji.

Wojna handlowa z Rosją

Napięcie na linii UE-Rosja wciąż nie ustępuje. Na wtorkowym szczycie UE potwierdzono zachodnie sankcje gospodarcze narzucone na Moskwę. Zostały one przedłużone o kolejne pół roku. Kreml nie pozostał dłużny. W czwartek rano Władimir Putin wydał dekret o przedłużenie embarga na europejskie produkty do końca 2017 r.

Rosjanie będą mogli za to zobaczyć w sklepach produkty z Turcji. Po zestrzeleniu przez Ankarę rosyjskiego myśliwca doszło do sporu pomiędzy Putinem a Erdoganem. Rosja nałożyła embargo na produkty z Turcji, które teraz właśnie się kończy. Przywódcy obu państw odbyli rozmowę telefoniczną i postanowili załagodzić panujący spór. Tym samym na moskiewskim targu ponownie pojawią się m.in. tureckie pomidory, które stały się symbolem całego zamieszania.

Marcin Hołubowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 0 ~Ja

NO Alkoholu i zabraknie.... a najwięcej zdrowego rozsądku. ...po unijnych sankcjach to na diete ,,NIC,, im wystarczy albo MŹ mniej źreć!

! Odpowiedz
0 2 ~Resisdus

Alkoholu nie zabraknie w Rosji nigdy !!! Jakby zabrakło to rewolucja murowana...

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~Dżejms

Tak jest zawsze z rządowymi papierami, bilety NBP, banderole, obligacje. To naturalna cecha papieru. Dlatego przewagę ma brzęczący metal. Przynajmniej długofalowo.
I ołów - bym zapomniał. Warto mieć ołów do pertraktacji z władzą jak zapomni komu ma służyć.

! Odpowiedz
4 1 ~rhy

czyli UE, nato powinno wiedziec co trzeba zrobic!!!!!!!!!!!!!!!! kazdy kraj powinien co najmniej 1 samolota ruskiego zestrzelic a jakby pilotowi udalo sie uratowac to go ubic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wtedy rosja znioslaby embargo na unijne produkty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
0 1 ~majka

nie cpajcie tyle w bander-konsulacie :)

! Odpowiedz
0 0 ~Rzoockxz

"Z poza granic Rosji". Korektor! Pobudka!

! Odpowiedz
2 1 ~StanRS

Czekamy na plutarcha. On jest "ekspertem" w sprawie Rosji. Potrafi przewidzieć kiedy ruskie upadną.

! Odpowiedz
0 7 ~Koniec_świata

Alkoholu w Rosiji nigdy nie zabraknie, chleba tak, ale nie wódki.

! Odpowiedz
8 6 ~kolo

A co na to Petru? Czy bez alkoholu da się żyć?
Bo jeśli nie to co teraz zrobi Putin?
Petru ratuj!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne