Roman Pałac prezesem PZU Życie

Rada nadzorcza PZU Życie powołała Romana Pałaca na stanowisko prezesa spółki - poinformowała w środę firma. Zastąpi on Pawła Surówkę, który został powołany na prezesa PZU.

(fot. Marek Wiśniewski / FORUM)

"26 kwietnia 2017 roku Rada Nadzorcza PZU Życie SA podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie Spółka Akcyjna" - poinformowała w środowym komunikacie spółka.

Pałac zastąpi na tym stanowisku, Pawła Surówkę, którego w połowie kwietnia rada nadzorcza PZU powołała w skład zarządu spółki i powierzyła mu pełnienie funkcji jej prezesa. Surówka od 23 czerwca 2016 roku do 13 kwietnia 2017 roku był prezesem PZU Życie SA.

Roman Pałac jest absolwentem ekonomii w Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA) w London Business School, otrzymując nagrodę rektora przeznaczoną dla najlepszych absolwentów.

Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych w kraju i zagranicą. W latach 2003-2007 pracował jako Project Manager w Banku Światowym, gdzie był odpowiedzialny za przygotowanie i koordynację wdrożenia programów pożyczkowych skierowanych na wdrożenie polityk poprawiających efektywność energetyczną w krajach CEE. Koordynował także prace nad reformą sektora węgla kamiennego w Polsce. Od 2009 do 2016 roku związany z The Boston Consulting Group, gdzie jako Młodszy Partner odpowiadał za doradztwo ubezpieczeniowo-bankowe w zakresie m.in. likwidacji szkód komunikacyjnych, zmian organizacyjnych, kreowania strategii biznesowej i aktywizacji sprzedaży. Uczestniczył także jako ekspert w kilku projektach fuzji bankowych.

Od 12 listopada 2002 r. jedynym akcjonariuszem PZU Życie SA jest PZU SA. Przedmiotem działalności PZU Życie SA jest organizowanie i prowadzenie działalności ubezpieczeniowej w zakresie m.in. ubezpieczenia na życie, posagowe, rentowe, medyczne.

aop/ dym/

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Jan

Prezes to ma klawe życie.

! Odpowiedz
1 5 ~Anonim

Wszystkie te mało rozsądne komentarze dają nadzieję na dalsze wzrosty :)

! Odpowiedz
3 5 ~jk

powiedzcie mi tylko - ten Pałac to rodzina kogo z PiS?

! Odpowiedz
5 9 ~Arek

Czyli cała kariera przypadła na okres, kiedy PIS był u władzy 2003 - 2007. Robił karierę jak miał polityczne plecy. Tak sam jak Gruby zwany Krupińskim. Familia Ziobry rządzi.

! Odpowiedz
3 4 ~rety

Na pewno to ich czlowiek z lat 2005-07. Ci pisowscy protegowani to juz w krotkich gatkach wykazywali swa "inteligencje i ponadprzecietnosc". Tam wielu "uzdolnionych wszechstronnie" misiewiczow. Same pisie-pysie.

! Odpowiedz
2 11 bialy_kruk

Czy data przydatnosci serka waniliowego do spozycia bedzie dluzsza niz kadencja Roman Pałaca na stanowisku PZU?

! Odpowiedz
3 6 ~obserwator

Następny mądry z bogatym doświadczeniem .- już to widzę jak firma zyskuje. Pewnie znowu zrobi wszystko żeby za wszelką cenę zaistnieć. A tak swoją drogą to wszystko to towarzystwo wzajemnej adoracji. BCG, SGH ni

! Odpowiedz
1 5 ~Bartek

W sumie lepsze jajko w okularach niz pyza z mięsem...

! Odpowiedz
1 19 ~prawda

jak zawsze w przypadku takich ludzi piszą co robił ale nigdy jakie to dało efekty

! Odpowiedz
1 8 ~Jarek

Boston Consulting Group - czy to nie ta sama firma co wcześniej pracował Klesyk?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
PZU -0,08% 38,57
2019-12-13 17:01:47

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil