REKLAMA

Prisma lepsza niż Instagram? Nowa aplikacja hitem wśród internautów

2016-07-11 11:56
publikacja
2016-07-11 11:56
Prisma lepsza niż Instagram? Nowa aplikacja hitem wśród internautów
Prisma lepsza niż Instagram? Nowa aplikacja hitem wśród internautów

Nowa aplikacja Prisma w ostatnich dniach szturmem zdobyła popularność wśród internautów. Narzędzie pozwalające na modyfikację zdjęć w taki sposób, by przypominały dzieła sztuki, dostępne jest póki co tylko w systemie iOS, ale wkrótce z Prismy będą mogli skorzystać także użytkownicy Androida.

W ostatnich dniach internauci coraz częściej dzielą się przerobionymi na dzieła sztuki zdjęciami. Umożliwia im to aplikacja Prisma. 20 filtrów, którymi dysponuje, może przekształcić fotografię w efektowny obraz, malarskie dzieło czy kadr z filmu. Takie zdjęcie można później opublikować na Facebooku, Twitterze czy Instagramie.

Prisma to darmowa aplikacja stworzona przez rosyjski startup Prisma Labs. Aby móc zmodyfikować zdjęcie, niezbędne jest połączenie z internetem – wszystkie operacje dokonują się bowiem w chmurze. Jak na razie Prismą mogą cieszyć się jedynie posiadacze iPhone’ów, ale już w lipcu tego roku ma odbyć się premiera aplikacji na Androida.

Prisma działa podobnie jak Instagram – za jej pomocą możemy przekształcić już wcześniej zrobioną fotografię lub zrobić zdjęcie wbudowanym aparatem. Twórcy aplikacji zapowiadają, że w ciągu miesiąca liczba dostępnych filtrów ma się podwoić.

Wśród internautów pojawiło się jednak wiele wątpliwości co do bezpieczeństwa korzystania z aplikacji. Zgłaszają, że Prisma wymaga od użytkowników wielu uprawnień, które może przekazywać także innym podmiotom.

Źródło:
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~erererer
ruska aplikacja która w celu przekolorowania zdjęcia musi je wytransferować poza urządzenie, ciekawe po co?
~dz
poczytaj sobie jaka mają uprawnienia inne appki, produkcji nie-rosyjskiej.
uzywasz facebook, google ? poczytaj sobie ich polityke prywatności.
w skrócie brzmi ona: "nie masz prywatności i co nam zrobisz? "Ten moment, gdy odkrywasz, że jesteś.... i... nic nie robisz !
- luser 2016
~nocoty
Po to, żeby można było to zdjęcie obrobić nie wykorzystując całej mocy telefonu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki