REKLAMA

CZECHYPraga chce walczyć z wykorzystywaniem zwierząt

2023-07-31 22:20
publikacja
2023-07-31 22:20

Stolica Czech rozpoczęła kampanię, w której apeluje do turystów o niefotografowanie się z egzotycznymi zwierzętami, np. wężami lub ptakami. Poszukuje także sposobu na ograniczenie wykorzystywania psów przez żebraków lub ulicznych muzyków.

Praga chce walczyć z wykorzystywaniem zwierząt
Praga chce walczyć z wykorzystywaniem zwierząt
fot. Oxana A / / Shutterstock

Kampania ostrzega odwiedzających Pragę, że wykorzystywanie egzotycznych zwierząt jest nielegalne. Niektóre z nich mogą podlegać ochronie. Miasto zwraca uwagę, że dla zwierząt dotykanie przez setki turystów, to stres i cierpienie. Zdaniem radnych szkodzi to także wizerunkowi miasta.

W poniedziałek rozpoczęto plakatowanie centrum Pragi apelami w języku angielskim i czeskim z hasłem: „To nie jest rekwizyt do selfie”.

Jednocześnie miasto zapowiedziało walkę z wykorzystywaniem zwierząt przez żebraków lub ulicznych muzykantów. Chce uniemożliwić wykorzystywanie przede wszystkim psów jako sposobu na wzbudzenie emocji i wyłudzenie większej ilości pieniędzy od ludzi. Dział prawny ratusza ma opracować ewentualne regulacje.

Wiele jednak wskazuje, że rozwiązania nie osiągnie się poprzez rozporządzenia władz miasta. Najprawdopodobniej będzie potrzebna zmiana prawa.

Z Pragi Piotr Górecki 

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Ochrona zwierząt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki