REKLAMA

Nokia rozczarowała inwestorów

2018-07-26 11:22
publikacja
2018-07-26 11:22
fot. Reuters / FORUM

Akcje Nokii przeceniono o ponad 7% po publikacji przez spółkę bardzo rozczarowujących wyników za drugi kwartał. Co więcej, ze względu na powolne wdrażanie technologii 5G kolejne kwartały wcale nie muszą być dla Nokii lepsze.

Początek czwartkowej sesji w Helsinkach przyniósł spadek akcji Nokii o ponad 9%. O 11:00 akcjami fińskiej spółki handlowano po cenie 4,73 euro, a więc o 6,7% taniej niż dzień wcześniej.

/ Bloomberg.

Przecena walorów Nokii to reakcja rynku na wyniki za drugi kwartał. Zysk netto Nokii tąpnął o 42%, do 334 milionów euro i okazały się o 40 mln € niższe od mediany szacunków analityków.

Nokia nie jest już takim samym przedsiębiorstwem jak jeszcze dekadę temu, gdy była potentatem w produkcji telefonów komórkowych. Teraz fińska firma zajmuje się rozwijaniem i dostarczaniem technologii telekomunikacyjnej.

I właśnie problemy we wdrażaniu sieci 5G stały za pogorszeniem wyników Nokii. Wpływ na słabsze wyniki drugiego kwartału miały „krótkoterminowe działania niewielkiej liczby dużych klientów finansujących wejście technologii 5G w ramach istniejących planów budżetowych” – powiedział Rajeev Suri, prezes Nokii.

KK

Źródło:
Tematy
Sprawdź o ile mniej możesz płacić!

Sprawdź o ile mniej możesz płacić!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki