REKLAMA

Mex Polska chce zwiększyć w latach 2020–2022 liczbę punktów gastronomicznych do 73 placówek

2019-12-03 12:40
publikacja
2019-12-03 12:40
fot. Filip Radwański / FORUM

Grupa Mex Polska chce mieć w portfolio na koniec 2019 r. 46 lokali. W latach 2020–2022 grupa planuje zwiększyć liczbę punktów gastronomicznych do 73 placówek - poinformowała spółka w komunikacie, dotyczącym strategii rozwoju na lata 2020-2022. Zarząd chce, aby stopa dywidendy w kolejnych latach nie była niższa niż 5 proc.

Grupa Mex składa się ze spółki kontrolującej Mex Polska i spółek powiązanych kapitałowo, osobowo i poprzez umowę franczyzy. Na koniec listopada 2019 roku spółki powiązane prowadziły łącznie 45 lokali gastronomicznych na terenie Polski. W skład lokali wchodziło: 6 restauracji „The Mexican”, 2 restauracje „Prosty Temat”, 4 restauracje „PanKejk” oraz 33 lokale pod marką „Pijalnia Wódki i Piwa”.

Spółka zakłada, że nowe lokale wszystkich sieci będą lokowane w dużych miastach o liczbie mieszkańców nie mniejszej niż 100 tys., co powinno zapewnić im wysoką rentowność. W mniejszych "perspektywicznych miejscowościach" powstaną lokale sfinansowane i prowadzone przez franczyzobiorców.

"Strategia ta pozwoli osiągnąć wyższe wyniki zarówno, co do przychodów, jak i zysków grupy w porównaniu do osiąganych w trakcie realizacji dotychczasowej strategii na lata 2015-2019, tj. przy rozwoju sieci tylko dwóch marek Pijalni Wódki i Piwa i PanKejk" - podano w komunikacie.

Jak podano - w przypadku pozytywnego przyjęcia przez klientów Pijalni Wódki i Piwa w Berlinie - grupa nie wyklucza rozwoju sieci tego konceptu na terenie Niemiec oraz innych krajów europejskich.

Kwota, jaką grupa zamierza przeznaczyć na budowę restauracji własnych, wyniesie do 2022 roku 8-15 mln zł.

"Rozwój sieci tak jak dotychczas będzie przebiegał dwutorowo poprzez udzielanie franczyz, tj. z wykorzystaniem środków finansowych dostarczonych przez inwestora zewnętrznego oraz z wykorzystaniem środków własnych spółek należących do Grupy Mex Polska, refinansowanych z kredytu inwestycyjnego" - podano w komunikacie.

Jak dodano, spółki należące do grupy będą inwestować samodzielnie tylko w wybranych lokalizacjach w dużych miastach.

Spółka ocenia ponadto, że w przypadku wypracowanych zysków akcjonariusze powinni otrzymać dywidendę i w związku z tym zarząd spółki będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłaty dywidendy tak, aby stopa dywidendy nie była niższa niż 5 proc.

"Zarząd nie wyklucza rekomendacji większej części lub nawet całości zysku netto, jeśli sytuacja finansowa na to zezwoli" - podano w komunikacie. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki