REKLAMA

Kuczyński: WIG - mamy sygnał kupna

2015-11-20 13:10
publikacja
2015-11-20 13:10
Kuczyński: WIG - mamy sygnał kupna
Kuczyński: WIG - mamy sygnał kupna

Ekonomiści wyliczyli, że obietnice socjalne nowego rządu będą kosztować nas nawet 40 mld zł. W jakim stopniu wpłynie to na polską gospodarkę? O to dzisiaj zapytaliśmy Piotra Kuczyńskiego, głównego analityka DI Xelion.

-Myślę, że to, co nowy rząd obiecał i co zrealizuje, z tym nie będzie problemu, ale to będzie się nawarstwiało i 2017 rok nie będzie taki wesoły. Niewątpliwie nie wystarczy tych miejsc, z których chcą wziąć na to pieniądze, czyli opodatkowania banków, sklepów wielkopowierzchniowych. To ma dać około 8 mld złotych. Z samego uszczelnienia podatków tego się zrobić nie da. Uważajcie, bo to się może nie powieść - mówi Kuczyński.

Od ludzi i barw ważniejsze są ich decyzje

Reakcja rynków na zaprzysiężenie nowego rządu była stosunkowo spokojna. Nie zmienia to faktu, że "otoczenie polityczne" i niepewność związana z wyborami już zbyt długo są głównymi czynnikami kształtującym sytuację na polskim rynku kapitałowych.

- Rynki zareagowały niezwykle spokojnie. To nie jest istotne na jaki rząd zmienia się rząd poprzedni, tylko co postanowi nowy rząd. Ludzie na rynkach oddzielają grubą kreską część polityczną od części gospodarczej, a ten rząd został sformułowany bardzo racjonalnie. Nie mówię o części politycznej. W części gospodarczej pojawiły się takie nazwiska, które dają nadzieję, nawet mnie, a ja podchodzę do tego zawsze sceptycznie, bo to jest moją rolą - stwierdza główny analityk DI Xelion.

Formacja gwiazdy porannej

WIG20 w poniedziałek był najsłabszy od 6 lat. Analitycy zastanawiają się, czy WIG 20 ma szansę na trwałe odbić się od 2 tys. punktów, czy czeka nas już tylko zjazd w dół?

-To było bardzo niemiłe, ale na WIG-u pojawiła się formacja gwiazdy porannej i jest to uznawane za sygnał kupna. Póki WIG nie spadnie poniżej tej formacji, to mamy sygnał kupna. Jeżeli dodamy do tego prasę w której pojawiły się informacje, że OFE nie tylko przestały sprzedawać, ale zaczynają kupować na GPW, no to szansa jest, ale czekamy co powie premier Morawiecki - odpowiada Kuczyński.

Z Piotrem Kuczyńskim rozmawiała Anna Drozd.


Źródło:
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (50)

dodaj komentarz
~pit23
Zamiast komentarza dwa słowa: spiep.....aj dzi....du.
~F-trust
raczej trzeba minimalizować udział polskiego rynku w portfelu ...
zachęcam do sprawdzenia portfeli przygotowanych przez F-Trust, najnowsza odsłona Szkoły Inwestowania już dostęna
www.f-trust.pl/szkola-inwestycyjna/szkola-inwestycyjna-jak-inwestowac-w-fundusze-listopad-2015
~Przemek
Zastanawiam się czyje interesy realizują tacy ludzie jak Pan Kuczyński. Współczuję tym którzy poważnie potrzaktowali słowa "mamy sygnał kupna". Chyba że miał Pan na myśli, że mamy "kupny" sygnał czyli że jest sygnał na to,że na giełdzie jest odbecnie do du....
~bebe
Właśnie widzę dzisiaj ten sygnał kupna panie Kuczyński ! Mam nadzieję,że pan ma dużo akcji na których pan sporo straci !
~edgar
Gdzie ten wzrost, no gdzie?? Codziennie na niego czekam i codziennie widzę tylko kolejne czerwone cyferki.... ile można! Nie mam siły już dłużej patrzeć na te spadki napędzane debilnymi decyzjami rządzących. A to straszenie podatkiem od transakcji, a to kłamstwa o zdjęciu podatku z KGHMu, a to straszenie likwidacją OFE.Gdzie ten wzrost, no gdzie?? Codziennie na niego czekam i codziennie widzę tylko kolejne czerwone cyferki.... ile można! Nie mam siły już dłużej patrzeć na te spadki napędzane debilnymi decyzjami rządzących. A to straszenie podatkiem od transakcji, a to kłamstwa o zdjęciu podatku z KGHMu, a to straszenie likwidacją OFE... jedna wielka manipulacja, na której zarabiają ci którzy wiedzą wcześniej o kolejnych wypowiedziach naszych polityków :( Wycofuje się stąd bo mi się drowie załamie.. właściwie już się załamało
~koko
uwaga , ten kolo od lat wprowadza kundlizm na rynku
~fds
Ty znienawidzony, nieprzyjemny stary dziadzie.
~krasnal
Młodzi raz dwa orientują się o co chodzi w tym bagnie i dlatego nie chcą się wypowiadać !
~łyk_otrzeźwienia
Bądźmy poważni, czy ktoś nam w mediach powie 100%-towe wskazania, co robić na giełdzie? Świat byłby piękny :-) Tymczasem każdy sam musi podjąć decyzję..., życzę wszystkim, oby dobrą ;-) Mamy 6-letnie minima i rząd, którego wszyscy się boją, sygnały zatem lekko sprzeczne ;-). A gwiazda poranna pojawiła się Bądźmy poważni, czy ktoś nam w mediach powie 100%-towe wskazania, co robić na giełdzie? Świat byłby piękny :-) Tymczasem każdy sam musi podjąć decyzję..., życzę wszystkim, oby dobrą ;-) Mamy 6-letnie minima i rząd, którego wszyscy się boją, sygnały zatem lekko sprzeczne ;-). A gwiazda poranna pojawiła się rzczywiście, kto wierzy w AT, niech kupuje ;-). Kto nie wierzy, niech czeka na dalsze spadki -)))

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki