Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  40,54 zł , zmiana od tamtej pory: 17,04%

Re: Czy to możliwe, że wszyscy olali twój blog? Tak.

Ja też dziadek - leje ze smiechu jak czytam wpisy takich dziadków jak ty.

Chcesz wpis ze stycznia 2018 to masz.

"Witam was koledzy i koleżanki też.
Przyszedł czas, aby spojrzeć na cały rynek a nie tylko na PGNIG. Zawsze powtarzałem i będę powtarzać. Jeśli analizujesz spółkęto patrz uważnie również na to, co dzieje się na średnich rynkowych, czyli na wigu, oraz wigu 20.
Doszliśmy dzisiaj na rynku do bardzo mocnych oporów.
Jeśli prawidłowo oznaczyłem fale na wigu, to ostatnia Piąta trwała od poziomu 20.370 od końca lutego 2009 roku, do chwili obecnej. Jest klinem, co bardzo często zdarza się w falach piątych.
Co ważne fala ta nieznacznie tylko narusza szczyt fali Trzeciej z lipca 2007 roku na wysokości 67.772
Gdyby więc hossa zakończyła się właśnie tu i teraz, mielibyśmy
1. Załamaną falę Piątą2. Falę Piątą w postaci klina
Co ciekawe sama fala Piąta ma podfale następującej wielkości.
Podfala pierwsza wzrost 148 %
Podfala trzecia i piąta są równe i mają każda 62.6 - 62.7%
Spełniają więc regułę Elliotta w której fala trzecia impulsu nie może być najkrótsza.
Jeśli chodzi o wig 20 to tam akcje doszły do mocnego oporu na 0.786 poprzedniej fali spadkowej.
Widać, że możemy mieć tam do czynienia z trójkątem.
Nie znaczy to, że mam 100% rację. Jeszcze się taki nie narodził. Jednak trzeba ten scenariusz brać na poważnie i dokładnie
go nie tylko przeanalizować, ale się nad nim pochylić.
Osobiście zakładałem, że wig, wybije szczyt fali z 2007 roku. Dzisiaj po tym co widzę na wykresach, już nie jestem taki pewny tego założenia.
Fala Piąta wprowadza na rynek optymizm. Ja go widziałem od jakiegoś czasu, zwłaszcza w wiadomości o 19.30 nam go nie żałowano.
PKB jeszcze rośnie i tak ma właśnie być z założenia, ponieważ giełda znacznie wyprzedza zamiany w gospodarce.
Jeszcze raz chcę zaznaczyć, że jak na razie mamy do czynienia z jednoznacznym oporem. Jego wybicie otworzyłoby drogę do
dalszego wzrostu. Ja wolę popatrzeć na to z boku.
Pisałem o tym już wcześniej, na CFI i BOŚ, ale zostałem wyśmiany, co zresztą utwierdziło mnie tylko, że opisany dzisiaj scenariusz
może się zrealizować. Gdybyśmy nie przebili się przez dzisiejsze maksimum w sposób zdecydowany i jednoznaczny, to wejdziemy w bessę o wymiarach CYKLU.
Polonez Chopina 23 stycznia 2018

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PCFGROUP 1,17% 47,45 2022-05-16 10:45:14
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.