REKLAMA

Zawodowa rewolucja w edukacji

2016-02-15 03:36
publikacja
2016-02-15 03:36

Lista profesji przyszłości, finansowanie nauki z Funduszu Pracy i weto kuratora przy otwieraniu nierokujących na sukces klas - oto pomysły MEN na uzdrowienie szkolnictwa kształcącego fachowców.

Zawodowa rewolucja w edukacji / fot. Marian Zubrzycki / FORUM

Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad reformą szkolnictwa zawodowego. "Chciałabym, żeby powstała w każdym regionie strategia rozwoju szkolnictwa, za którą odpowiadałby albo wojewoda, albo marszałek województwa wraz z udziałem kuratora" - mówi gazecie wiceminister Teresa Wargocka.

Na szczeblu wojewódzkim miałaby być tworzona lista deficytowych zawodów. MEN - jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna" - chciałoby także przewidywać, które zawody będą potrzebne w przyszłości.

Według Teresy Wargockiej sygnały, które zawody należy wciągnąć na listę priorytetów, powinny płynąć z od pracodawców.

Eksperci zwracają uwagę, że ważne jest, kto będzie finansował szkolnictwo zawodowe. "Mamy Fundusz Pracy, którego środki są kierowane na rynek osób bezrobotnych. Dlaczego nie skierować go do szkół?" - pyta wiceminister Wargocka. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~fgsfdgsdf
Ta i kupią za te pieniądze pare kabelków z lampkami jakiejść zachodniej renomowanej firmy i bedzie to leżało w gablotce wyjmowane i pokazywane od święta.

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki