R22 planuje wydać do 5 mln zł na skup akcji własnych, chce wypłacić dywidendę za 2018/19

Zarząd R22 będzie rekomendował przeznaczenie do 5 mln zł na skup do 350 tys. akcji własnych w celu ich umorzenia, po maksymalnej cenie 25 zł za jedną akcję. Dodatkowo, intencją zarządu jest wypłata dywidendy za rok kończący się 30 czerwca 2019 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że zarząd zwoła NWZ, gdzie przedstawi projekty uchwał obejmujące upoważnienie zarządu do przeprowadzenia skupu do 350 tys. akcji własnych. Stanowią one prawie 2,5 proc. wszystkich akcji spółki.

„Już na etapie IPO deklarowaliśmy chęć dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. W naszej ocenie obecny kurs akcji R22 nie oddaje wartości i potencjału spółki, stąd decyzja o propozycji i rekomendacji dla akcjonariuszy przeprowadzenia skupu akcji" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Jakub Dwernicki, prezes R22.

Zgodnie z projektem skup akcji potrwać ma maksymalnie 18 miesięcy od daty podjęcia decyzji w tej sprawie przez akcjonariuszy. Skup akcji może być przeprowadzony przez R22 lub spółkę zależną z grupy R22.

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji akcje spółki wyceniane były na 14,88 zł. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl