PGNiG zwiększy moc regazyfikacji z obecnego poziomu 5 mld m3 gazu do około 6,2 mld m3 od 2022 r.

PGNiG dzięki umowie ze spółką Polskie LNG zwiększy moc zarezerwowanej regazyfikacji z obecnego poziomu 5 mld m3 gazu do około 6,2 mld m3 od 2022 roku, a następnie do poziomu około 8,3 mld m3 od 2024 roku- poinformowało spółka w komunikacie.

(fot. Kodda / Shutterstock)

PGNiG podało, że 22 maja operator terminala LNG w Świnoujściu - spółka Polskie LNG , w ramach przeprowadzonej procedury Open Season "Procedura Udostępnienia Terminalu LNG w Świnoujściu 2020" dokonał alokacji mocy podstawowej i przejściowej usługi regazyfikacji oraz usług dodatkowych w m.in. w zakresie załadunku tankowców LNG, bunkrowania jednostek wykorzystujących LNG jako paliwo i przeładunku pomiędzy statkami.

"W wyniku przeprowadzonej procedury Open Season, po zawarciu umowy regazyfikacji ze spółką Polskie LNG, zarezerwowana przez PGNiG moc regazyfikacji LNG wzrośnie z obecnego poziomu 5 mld m3 gazu do około 6,2 mld m3 od 2022 roku w wyniku uruchomienia usługi przejściowej regazyfikacji, a następnie do poziomu około 8,3 mld m3 gazu po uruchomieniu usługi podstawowej od 2024 roku. Rezerwacja zwiększonych zdolności regazyfikacji w terminalu LNG umożliwi spółce realizację celów strategicznych związanych z dywersyfikacją kierunków dostaw gazu oraz zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego kraju" - napisano.

Umowa z Polskim LNG zostanie zawarta na 17 lat. Podstawą opłat za usługi będzie taryfa zatwierdzona przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Spółka podała, że zwiększenie rezerwacji mocy regazyfikacji w terminalu LNG jest zgodne z obowiązującą strategią grupy kapitałowej PGNiG na lata 2017-2022 z perspektywą do 2026 roku. (PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 looop

bardzo dobrze, najwyższy czas aby skończyć z dotowaniem Putina.....

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.