WEBINAR

Kto skorzysta z funduszy UE bez formalności. Nowy dzień tematyczny już 18 maja w Bankier.pl

Marcin Dziadkowiak2023-05-15 09:00, akt.2023-05-18 07:47zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl
publikacja
2023-05-15 09:00
aktualizacja
2023-05-18 07:47

Fundusze europejskie przynoszą korzyści nie tylko tym, którzy mogą otrzymywać dotacje i składać dobrze przygotowane projekty. Fundusze europejskie to pieniądze, które wspierając określone obszary inwestycji, tworzą popyt na konkretne usługi i produkty oraz tworzą środowisko sprzyjające wielu nowym gałęziom biznesu. W trakcie dnia tematycznego przyglądamy się, które branże skorzystają na nowym rozdaniu unijnych funduszy.

Kto skorzysta z funduszy UE bez formalności. Nowy dzień tematyczny już 18 maja w Bankier.pl
Kto skorzysta z funduszy UE bez formalności. Nowy dzień tematyczny już 18 maja w Bankier.pl
fot. Damian Łasak / / Bankier.pl

Fundusze europejskie sprawiają, że na rynku pojawia się zwiększony popyt na określone rozwiązania czy usługi, których zakup będzie dofinansowywany z unijnej puli. Biorąc pod uwagę, jak duże kwoty przeznaczono na poszczególne programy, już teraz można mówić o ogromnej szansie dla przedsiębiorców, którzy dostarczają takie produkty na rynek. By tę okazję w pełni wykorzystać, właściciele firm muszą trzymać rękę na pulsie, bo być może to właśnie w ich sektorze pojawią się nowi partnerzy biznesowi z pozyskanym właśnie unijnym wsparciem. Gdzie takich szans szukać?

Kto skorzysta na Europejskim Zielonym Ładzie?

Komisja Europejska zdecydowała o przyspieszeniu realizacji założeń „Europejskiego Zielonego Ładu”, ustawiając budownictwo w centrum działań związanych z polityką klimatyczną. Energooszczędne budynki są jednymi z głównych beneficjentów Funduszy Europejskich nowej perspektywy finansowania. Skorzysta na tym wiele branż dostarczających nowe technologie z zakresu efektywności energetycznej, o czym szczegółowo napiszemy już w czwartek.

Gospodarka Obiegu Zamkniętego

Gospodarka cyrkularna albo inaczej gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) także stanowi podstawowy element Europejskiego Zielonego Ładu. Przekształca ona cykl linearny obiegu materiałów w cykl zamknięty. W GOZ nie ma odpadów – są tylko surowce. Aby znaleźć dla swojej firmy korzyści biznesowe z tytułu GOZ, trzeba zrozumieć logikę tego modelu gospodarczego, o czym więcej piszemy w trakcie dnia tematycznego.

Jakie możliwości biznesowe  transformacje cyfrowa i automatyzacja?

Porównania międzynarodowe pokazują, że jako kraj, społeczeństwo i gospodarka mamy sporo do zrobienia w tych dziedzinach. Odzwierciedlają to nakłady na cele związane z cyfryzacją w programach finansowanych z funduszy europejskich na kolejne lata tj. perspektywie finansowania do 2027 roku, zarówno w postaci grantów dla firm, jak i wydatków na poziomie samorządowym. Dodatkowe środki trafią także do regionów w Polsce Wschodniej. 2 mld euro jest do rozdysponowania w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy, dedykowanego wyłącznie na cyfryzację.

Czeka nas rewolucja w miastach

Wysokie tempo rozwoju miast, które w wyniku wzrostu zamożności społeczeństwa, zachęca zarządzających miastami poszukiwanie nowych rozwiązań w zakresie zarządzania mobilnością tj. przemieszczaniem się ludzi w mieście. Stąd pojawiające się już od kilku lat systemy rowerów miejskich, wypożyczalni samochodów czy możliwość przemieszczania się elektrycznymi hulajnogami. O tym, co jeszcze nas czeka w ramach tzw. mobilności miejskiej, można już przeczytać w ramach dnia tematycznego.

Zapraszamy na Bankier.pl już w czwartek, 18 maja, każdego przedsiębiorcę, który chciałby sprawdzić, gdzie będzie można szukać nowych szans na biznes w ramach polityk prowadzonych przez Unię Europejską. Obiecujemy dużo nowości i konkretów, które trudno będzie znaleźć gdzie indziej.

fot. Materiał Partnera / 

Źródło:
Marcin Dziadkowiak
Marcin Dziadkowiak
zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl. Już w czasie studiów na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu rynki kapitałowe stały się jego pasją, która pozwoliła mu rozpocząć pracę w Bankier.pl i rozwijać dział giełdowy. Zainteresowanie sprawami krajowymi i zagranicznymi pozwoliło mu także spełnić się w pracy w prowadzeniu newsroomu. Jego ambicją jest, aby Bankier.pl był wciąż najlepszym źródłem informacji, nie tylko dla inwestorów giełdowych. T +48 71 748 95 03 K +48 601 560 819

Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Powiązane: Dzień tematyczny w Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki