REKLAMA

HTC Exodus. Pierwszy telefon oparty na blockchainie

2018-05-16 11:26
publikacja
2018-05-16 11:26

HTC zapowiedział smartfona, który wykorzysta technologię blockchain. Ma on być bezpiecznym portfelem dla cyfrowych walut.

HTC Exodus. Pierwszy telefon oparty na blockchainie / HTC

Póki co znane są ogólne założenia dla smartfona, który, co ciekawe, nie powstaje w zespole odpowiedzialnym za inne smartfony. Nieznana jest cena, specyfikacja techniczna czy data premiery. Projektowi przewodzi Phil Chen odpowiedzialny za VR-owe rozwiązanie HTC – Vive. Exodus oparty będzie na Androidzie, ale korzystać ma też z DAppsów – zdecentralizowanych aplikacji. By aplikacja mogła zostać uznana za zdecentralizowaną, powinna spełniać kilka warunków:

  • aplikacja musi być wolnym oprogramowaniem, żaden podmiot nie może kontrolować większości tokenów, a wszelkie zmiany muszą odbywać się za zgodą większości użytkowników.
  • Dane i historia operacji muszą być szyfrowane i przechowywane w publicznym, zdecentralizowanym blockchainie.
  • Aplikacje musi korzystać z kryptograficznego tokena jako niezbędnego elementu dostępu do aplikacji, a jakikolwiek wkład użytkowników (górników) powinien być wynagradzany w tokenach aplikacji.
  • Aplikacja musi generować tokeny w oparciu o standardy kryptograficzne, pokazujące wkład „węzłów” w działanie aplikacji.

Więcej o DAppsach można przeczytać tutaj (angielska wersja językowa).

Każdy telefon ma być węzłem zdecentralizowanej i bezpiecznej sieci. Ma to zapewnić bezpieczeństwo uniwersalnemu portfelowi kryptowalut, smartfon ma działać w oparciu o kilka protokołów blockchain. Początkowo wspierać będzie bitcoina, lightning, ethereum i dfinity. W kolejnych miesiącach ogłoszona ma zostać współpraca z innymi systemami.

- Chcę zobaczyć świat, w którym finalni konsumenci mogą naprawdę być w posiadaniu własnych danych – tożsamości, historii przeglądania, portfeli, e-maili, wiadomości – powiedział Chen.

Jakub Krześnicki

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
goralnizinny
uff...
wujek gugiel nie lubi takich projektow...
cale szpiegowaniemu umknie

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki