Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Allegro to bez wątpienia najpopularniejszy portal aukcyjny w Polsce. Dzięki niemu zakupy w sieci mogą być naprawdę tanie i szybkie. Oferuje przy tym sporo sposobów płatności, jednym z nich są karty podarunkowe Allegro.

Ten adres bez wątpienia doskonale zna każdy użytkownik internetu. Allegro jest z nami od 1999 roku i na stałe wpisało się w krajobraz polskiej wirtualnej sieci. Dzięki portalowi możemy nie tylko licytować przedmioty udostępniane przez prywatnych użytkowników, ale korzystać również z ofert tysięcy firm, które w ten sposób udostępniają swoje produkty. Dokonywanie zakupów jest proste i szybkie, w wielu przypadkach również bardzo korzystne pod względem finansowym. Aby transakcja miała miejsce, trzeba będzie rzecz jasna dokonać koniecznej płatności. Możemy zrobić to na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest proponowana przez Allegro karta podarunkowa, którą możemy przekazać innej osobie lub wykorzystać samodzielnie. To dobry sposób na w pełni bezpieczne i błyskawiczne zakupy w sieci. Bon na Allegro dostaniemy w tysiącach sklepów, a korzystanie z niego jest bardzo proste.

Karta podarunkowa Allegro. Sposób na łatwe płatności w serwisie (Allegro)

Karty podarunkowe allegro: jedna z metod płatności

Allegro to jedno z najważniejszych miejsc w polskim internecie. Towarzyszy nam od ponad 20 lat, ale niebywałą i niemalejącą popularność zawdzięcza przede wszystkim nowoczesnym rozwiązaniom, które ułatwiają robienie szybszych i bezpieczniejszych zakupów. Portal udostępnia swoim użytkownikom kilka metod płatności:

  • Szybki przelew: Allegro, podobnie do wielu innych sklepów internetowych, umożliwia dokonywanie błyskawicznych przelewów dzięki platformie Przelewy24. Z tej opcji mogą skorzystać klienci większości banków obecnych na naszym rynku. Największą zaletą tego modelu jest przede wszystkim natychmiastowe przekazanie środków na konto sprzedającego, co umożliwia dalsze procedowanie zamówienia bez zbędnej zwłoki. Oczywiście, aby z niego skorzystać, należy dysponować kontem bankowym. Warto przy okazji zwrócić uwagę na dostępne metody zabezpieczeń, które oferuje nam wybrana instytucja.
  • BLIK: błyskawiczne przelewy można zrealizować także przy pomocy BLIK-a.
  • Przelew tradycyjny: osoby, których banki nie zdecydowały się na współpracę z platformą szybkich płatności, mogą skorzystać z tradycyjnego przelewu. Jego wady są jednak powszechnie znane. To po pierwsze spory problem, ponieważ musimy własnoręcznie wypełniać poszczególne rekwizyty transakcji oraz oddzielnie logować się do okna bankowości internetowej. Po drugie, realizacja przelewu może rozciągnąć się na następny dzień roboczy, co z pewnością wydłuży realizację zamówienia.
  • Karta kredytowa lub karta debetowa: chociaż plastiki kojarzą nam się głównie z płatnościami bezgotówkowymi w sklepach stacjonarnych, ich potencjał wcale się na tym nie kończy. Jest wręcz przeciwnie: coraz częściej korzystamy z nich również w trakcie e-zakupów. W tym celu wystarczy wprowadzić do formularza numer karty, datę ważności oraz kod CVV/CVC. Podczas dokonywania płatności możemy również zapisać dane karty i przypisać je do konta, aby korzystać z niej w wygodny sposób w trakcie kolejnych zakupów.
  • ApplePay: klienci Allegro mogą również korzystać z zalet środowiska ApplePay, adresowanego do użytkowników systemu iOS. Pozwala ono na wygodne korzystanie z kart kredytowych, debetowych czy przedpłaconych bez konieczności każdorazowego wprowadzania ich danych, a co za tym idzie również dzielenia się nimi z dostawcą.
  • PayPo: nie zawsze za zakupy z Allegro trzeba będzie zapłacić od razu. Można również wybrać usługę PayPo, która umożliwia odłożenie płatności nawet do 30 dni. Dzięki temu zyskujemy więc czas na ocenienie, czy towar spełnia nasze oczekiwania i czy cała transakcja pójdzie po naszej myśli. Jeżeli tak się stanie, bez zbędnych formalności i opłat zapłacimy później.
  • Raty od.nowa: ciekawym sposobem na bezprocentowe dokonywanie zakupów są również raty od.nowa oferowane przez Allegro we współpracy z BNP Paribas Bank Polska. Na podstawie złożonego wniosku zostaje przyznany odnawialny limit, umożliwiający dokonywanie kolejnych zakupów. Przy tym każda spłacona rata zwiększa pulę przyznanych środków.
  • Karta podarunkowa Allegro: proponowane przez Allegro karty podarunkowe to znakomity sposób na zrobienie prezentu bliskiej osobie z dowolnej okazji. Możemy także korzystać z nich jak ze środka płatniczego, umożliwiającego przeprowadzanie szybkich i bezpiecznych zakupów w serwisie poprzez obniżenie wartości pozostałej do uregulowania płatności.

Szukasz środków na e-zakupy? Sprawdź ofertę najlepszych kredytów gotówkowych na 2000 zł

Allegro: karta podarunkowa jako model płatności

Karty podarunkowe Allegro to nie tylko sprawdzony sposób na prezent. Możemy z nich korzystać również jak z kart przedpłaconych, pozwalających na szybkie regulowanie płatności w serwisie. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest pełne bezpieczeństwo transakcji: nie musimy wprowadzać żadnych danych dotyczących m.in. danych naszej karty lub rachunku bankowego. Karty podarunkowe allegro są przy tym proste w obsłudze i szeroko dostępne: znajdziemy je w wersji fizycznej w wielu sklepach na terenie całego kraju. Zawsze możemy zakupić bezpośrednio na portalu wersję elektroniczną. Z obu możemy rozpocząć natychmiastowe korzystanie. Bony na Allegro sprawdzą się więc w niemal każdej sytuacji i odpowiednio zadbają o nasze bezpieczeństwo podczas zakupów.

Jak korzystać z karty podarunkowej Allegro?

Samo korzystanie z oferowanych przez Allegro kart podarunkowych jest niezwykle łatwe. Wystarczy po wybraniu opcji „kup teraz” w metodach płatności zaznaczyć opcję „Masz kod lub kartę podarunkową?”, a następnie przepisać kod wydanej przez Allegro karty podarunkowej. Pozwoli to na zmniejszenie kwoty pozostałej do zapłaty o wartość karty. Na podobnej zasadzie korzystać można z niej również w aplikacji mobilnej. Co ważne: w ten sposób opłacimy zakupy u wielu sprzedawców, nie pokryjemy jednak kosztów wysyłki. Pewnym minusem karty podarunkowej Allegro jest jednak brak możliwości skorzystania z jednego bonu na Allegro w kilku płatnościach oraz sumowania wartości kart. Niewykorzystane środki nie zostaną także zachowane.

Allegro: karty podarunkowe na każdą okazję

Oferowane przez Allegro karty podarunkowe idealnie sprawdzą się jako prezent na różne okazje. Występują także w spersonalizowanych odsłonach, adresowanych np. do jubilatów czy młodych rodziców. W przypadku kart podarunkowych Allegro w wersji elektronicznej mamy do wyboru nominały 20, 50, 100, 150, 200, 250 i 500 zł. Opcje fizyczne, dostępne w sklepach współpracujących z portalem, będą nas kosztować 25, 50 lub 100 zł.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-06-02

Fundusz sprawiedliwości. Kto może liczyć na wsparcie?

Ofiary przestępstw mogą liczyć na różnego typu wsparcie ze strony państwa. Jedną ze sztandarowych propozycji jest fundusz sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

2020-06-01

Robot sprzątający: jaki wybrać? Ranking odkurzaczy automatycznych

Roboty sprzątające w znacznym stopniu ułatwiają nam wykonywanie codziennych obowiązków. Wbrew pozorom nie muszę oznaczać dużego wydatku. Warto zapoznać się z rankingiem odkurzaczy automatycznych.

2020-05-29

Podatek od kupna samochodu. Kiedy trzeba go zapłacić?

Zakup wymarzonych czterech kółek to nie wszystko. W niektórych przypadkach trzeba będzie jeszcze zapłacić podatek od kupna samochodu.

Odrzucenie spadku. Jak uniknąć dziedziczenia długów?

Osoby, które otrzymują spadek, muszą zdawać sobie sprawę, że odziedziczyć można nie tylko majątek, ale również długi. Odrzucenie spadku umożliwia uniknięcie spłaty zobowiązań zaciągniętych przed spadkodawcę.

Telefony dla seniora. Jaki smartfon dla seniora wybrać?

Osoby starsze często mają problemy z korzystaniem z możliwości, jakie dają nam nowe technologie. Znalezienie odpowiedniego telefonu dla seniora może znacznie ułatwić mu wiele codziennych czynności.

Koszt rejestracji samochodu. Ile kosztuje przerejestrowanie auta?

Zakup wymarzonego pojazdu to jeszcze nie wszystko. Na szczęśliwego nabywcę czeka sporo wydatków i formalności. Jednym z nich jest rejestracja samochodu. Koszt może być całkiem duży, zależy jednak od kilku czynników.

Klimatyzacja do mieszkania. Ile kosztuje i jaką wybrać?

Chociaż jeszcze do niedawna nie cieszyła się zbyt dużą popularnością, obecnie coraz chętniej korzystamy z dobrodziejstw klimatyzacji w mieszkaniu. Wbrew pozorom nie musi wiązać się to ze zbyt dużym wydatkiem i zakresem prac.

Ikona informacji
poradniki