O mnie

filolog, redaktor i tłumacz. Pasjonat finansów i nowych technologii. Od 2016 roku zajmuje się tworzeniem treści dla największych polskich portali i agencji marketingowych. Współtworzył dziesiątki kampanii content marketingowych, wspierając je piórem i zdolnościami analitycznymi. Szczególnie bisko związany z branżą finansów osobistych i rozwiązań wspierających biznes. Posiada również bogate doświadczenie w mediach tradycyjnych: prowadził projekty wydawnicze, odpowiada za redakcję i korektę wielu pozycji, które można znaleźć na półkach księgarń. Po godzinach zajmuje się pracą naukową. Jego artykuły i przekłady z pogranicza literaturoznawstwa, filozofii i ekonomii były publikowane w czasopismach polskich i zagranicznych. Rozprawę doktorską poświęcił poststrukturalistycznemu odczytowi twórczości Zygmunta Krzyżanowskiego, jest jednym z tłumaczy książki Marka Lipowieckiego Paralogie. Transformacje dyskursu (post)modernistycznego w kulturze rosyjskiej lat 1920-2000, wyjaśniającej, w jaki sposób narracja zmienia otaczającą nas rzeczywistość. Uczy studentów rozumienia literatury i tekstu, jest związany z Uniwersytetem Śląskim.

Inne artykuły tego autora:
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2024-02-23
Miniatura

Transakcja odrzucona — Co robić jeśli płatność kartą zostanie odrzucona?

Jak zwykle chcesz sfinalizować zakupy i przykładasz kartę do terminala. Jednakże pojawia się komunikat pod tytułem transakcja odrzucona. Taka sytuacja może przytrafić się każdemu i zwykle nie oznacza żadnych większych kłopotów. Warto jednak dowiedzieć się, z jakich powodów transakcja nie została zrealizowana. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, co robić, jeśli nastąpiło odrzucenie płatności kartą.

2024-02-23
Miniatura

Bankowość mobilna, czyli bank w smartfonie – definicja, działanie i bezpieczeństwo

Bankowość mobilna to aplikacja bankowa dająca dostęp do Twojego konta w banku. Jest to jedna z odmian bankowości elektronicznej. W dobie smartfonów bankowość mobilna stała się jednym z podstawowych instrumentów do zarządzania finansami osobistymi. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu!

2024-02-22
Miniatura

Komu opłaca się teraz wziąć kredyt hipoteczny, a kto powinien poczekać na rządowe dopłaty?

Zastanawiasz się nad tym, czy teraz jest dobry moment na wzięcie kredytu hipotecznego, czy może lepiej poczekać na Program Mieszkanie na start, czyli słynny Kredyt 0%? Zapraszam do lektury!

Nasze oszczędności: jak ostatnie katastrofy wpłynęły na to, ile Polacy mają pieniędzy?

Czy polscy pracownicy naprawdę stają się biedniejsi, czy to tylko złudzenie? Zaskakujące wnioski z najnowszych badań rzucają nowe światło na oczekiwania finansowe mieszkańców Polski wobec tła rosnących cen i zawirowań rynkowych. Okazuje się, że marzenia o wysokich zarobkach ustępują miejsca pragmatyzmowi, a realia ekonomiczne kształtują zupełnie nowe podejście do oszczędzania. Sprawdź, jak zmieniły się finansowe priorytety Polaków i dlaczego wielu z nich rewiduje swoje oczekiwania co do pensji marzeń.

Co można odliczyć od podatku? Ulga podatkowa i odliczenia 2024

Pierwszy kwartał każdego roku wielu osobom kojarzy się nierozerwalnie z rozliczeniami podatkowymi. Aby uniknąć pomyłek, warto dowiedzieć się, z jakich ulg i odliczeń od podatku można skorzystać w danym roku podatkowym. Dzięki nim mamy szansę na zmniejszenie podatku PIT. Dowiedzmy się więc, jakie odliczenia i ulgi podatkowe możemy wykorzystać w 2023 roku.

Rok podatkowy w Polsce. Czym jest i dlaczego warto go rozumieć?

Rok podatkowy jest kluczowym elementem polskiego systemu podatkowego, mającym istotne znaczenie dla zarówno osób fizycznych, jak i prawnych. Określa on okres, za który podatnicy są zobowiązani do rozliczenia swoich dochodów z urzędem skarbowym. Chociaż dla większości podmiotów rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, osoby prawne mają możliwość dostosowania go do własnych potrzeb operacyjnych.

Wypłata z bankomatu bez karty. Jak wypłacić pieniądze z bankomatu bez karty?

Czasy, kiedy płatności mobilne kojarzyły się tylko z plastikowym prostokątem w portfelu, szybko odchodzą w zapomnienie. Jednak wciąż wiele osób nie korzysta z nowych technologii, które są w zasięgu ręki. Przyjrzyjmy się, jakie są alternatywy dla klasycznych kart debetowych i jak działa jedna z funkcjonalności, jaką jest wypłata z bankomatu bez karty.