Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Internet daje nam praktycznie nieograniczone możliwości nabywania towarów i usług. Jednocześnie jednak wiąże się z realnymi zagrożeniami. Sposobem na ich uniknięcie jest Paysafecard.

Wirtualna rzeczywistość zmieniła nasze życie nie do poznania. Gwarantuje błyskawiczny dostęp nie tylko do informacji, ale również zasobów sklepów czy usługodawców. Niemal wszystko, czego potrzebujemy, znajduje się w zasięgu kilku kliknięć. Z pomocą przychodzą również nowoczesne systemy płatności, dzięki którym błyskawicznie opłacimy każde zamówienie. Wciąż docierają do nas jednak informacje o nadużyciach i oszustwach. Rzeczywiście – choć zakupów w sieci nie należy się bać – trzeba być w ich trakcie szczególnie uważnym. Przy tym nie zawsze niebezpieczeństwo dotyczy wyłącznie konkretnej transakcji. Czasami dużo większym zagrożeniem dla stanu naszego portfela będzie udostępnienie cennych informacji niepowołanym osobom. Doskonałym sposobem na uniknięcie zagrożenia jest korzystanie z kart przedpłaconych, takich jak Paysafecard.

Paysafecard: sposób na bezpieczne zakupy w sieci z PSC (ingimage)

Paysafecard: online i bezpiecznie

Dokonywanie zakupów w sieci jest dziecinnie proste. Nie może więc dziwić, że coraz częściej sklepy internetowe darzymy większym zaufaniem niż te dostępne fizycznie. Choć za ich rozwojem w ślad idzie również rozwój zabezpieczeń i procedur bezpieczeństwa, wciąż zdarza się, że dane klientów trafiają w niepowołane ręce. To nie tylko olbrzymie wyzwanie dla służb tropiących oszustów, ale również dla samych konsumentów. W wielu przypadkach to od nas zależy, na ile bezpieczne będzie korzystanie z zasobów internetu. Jednym z rozwiązań pozwalających na e-zakupy bez ryzyka jest pay safe card. To rodzaj karty przedpłaconej, którą możemy nabyć w jednym z licznych punktów, a następnie wykorzystać podczas płatności w sklepie internetowym. Dzięki temu unikamy podawania danych swojej osobistej karty kredytowej czy debetowej, a środki błyskawicznie trafiają na konto sprzedawcy.

Zalety kodu Paysafecard

Lista zalet systemu pay safe card jest bardzo długa. Warto wymienić kilka z nich:

  • Bezpieczeństwo: to z pewnością najważniejszy aspekt, na który zwracają uwagę użytkownicy Paysafecard. W trakcie transakcji z użyciem karty jesteśmy praktycznie w pełni anonimowi. Nie dzielimy się także ani z dostawcą, ani z jakąkolwiek inną osobą danymi, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla naszych finansów. Nikt nie pozna numeru karty kredytowej ani nawet danych rachunku bankowego.
  • Brak konieczności posiadania konta bankowego: Pay safe card to również znakomite narzędzie dla osób, które nie posiadają rachunku bankowego czy karty płatniczej, a pomimo to chcą dokonywać zakupów w sieci. Wystarczy, że zakupią kartę paysafecard w sklepie stacjonarnym, a następnie skorzystają z kodu paysafecard.
  • Szeroka dostępność: ten aspekt działa w dwóch płaszczyznach. Z jednej strony liczba sklepów, gdzie można kupić PSC, jest bardzo duża i ciągle rośnie. Z drugiej: coraz więcej sprzedawców akceptuje Paysafecard online, więc coraz częściej możemy korzystać z jej potencjału.
  • Łatwa obsługa: kolejnym plusem karty Paysafecard jest bardzo prosta obsługa. Wszystko, co musimy zrobić podczas zakupów online, to wprowadzenie 16-cyfrowego kodu Paysafecard. Płatność przebiega szybko i bez zbędnych formalności.
  • Płatność w walutach obcych: PSC umożliwia również płacenie w walutach obcych zgodnie z korzystnym kursem, który możemy zweryfikować na stronie organizacji. To duże uproszczenie dla osób, które obawiają się wykonywania przelewów międzynarodowych

Zakupy w sieci nie muszą obciążać portfela. Sprawdź ofertę kredytów gotówkowych na 2000 zł

Gdzie można kupić PSC?

Karty Paysafecard od 2017 roku kupować można w 43 państwach w Europie, Australii oraz obu Amerykach. Od tego czasu ich popularność znacznie wzrosła, co znalazło również przełożenie na ich dostępność. Według deklaracji firmy obecnie kupony są dostępne w ponad 48 000 punktów sprzedaży na terenie całej Polski, w tym sklepach sieci Żabka, kioskach Ruchu, supermarketach Tesco, PoloMarket czy Carrefour lub stacjach BP i Statoil. W praktyce: znalezienie miejsca, gdzie można kupić PSC jest bardzo łatwe. Możliwe, że punkt sprzedaży znajduje się tuż za rogiem, a kartę Paysafecard bez trudu zdobędziemy podczas zwyczajnych, codziennych zakupów.

Za ile można kupić PSC? Paysafecard: kwoty

Kolejną zaletą PSC jest również szeroki wybór dostępnych opcji. Proponowane przez Paysafecard ceny doładowań wynoszą 20, 30, 50, 100 lub 200 zł. Warto przy tym pamiętać, że podczas jednej transakcji możemy korzystać z wielu kuponów. Wystarczy, ze wprowadzimy kilka kodów Paysafecard. Możemy więc dobrać wartość kart w taki sposób, by dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Coraz większa liczba możliwości

Z pomocą PSC zapłacimy w coraz większej liczbie elektronicznych sklepów. Przy tym możemy opłacić również wiele usług:

  • Google Play: sklep Google’a daje nam dostęp do świata gier i aplikacji na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Zakupy w nim możemy opłacić wykorzystując PSC.
  • YouTube Premium: YouTube to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie. Jego wersja premium daje nam zdecydowanie więcej możliwości. Opłacimy ją przy pomocy Pay safe card.
  • Tysiące gier: gracze mają olbrzymie potrzeby. Te nie ograniczają się wyłącznie do kupna samych tytułów. Równie ważne są różnego typu dodatki, takie jak np. skiny do cs-a.

Paysafecard online

PSC to nowoczesne rozwiązanie, które nie ogranicza się wyłącznie do papierowych kart Paysafecard. Użytkownicy mogą również skorzystać z systemu My Paysafecard. Login i hasło do serwisu będą także jedynymi danymi, które będzie trzeba wprowadzić w trakcie płatności w sklepach internetowych. Dzięki temu nie będziemy musieli przepisywać 16-cyfrowego PIN-u. Z pomocą My Paysefcard stan wykorzystanych kodów i poszczególnych transakcji nie będzie już krył przed nami najmniejszych tajemnic. To także znakomite narzędzie pozwalające na monitorowanie i zarządzanie wydatkami, zwłaszcza jeżeli często korzystamy z kart Paysafacard lub powierzamy je innym osobom, np. dzieciom. Można również skorzystać z opcji Paysafecard Direct, umożliwiającej bezpośrednie doładowanie My Paysafecard, z pominięciem konieczności wprowadzania kodu PIN. Sama aplikacja jest dostępna na smartfonie zarówno w sklepie Google, jak i w App Store.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-10-07

Minimalne wynagrodzenie 2020. Najniższa krajowa netto i brutto

Wysokość dochodów to jeden z najważniejszych bodźców skłaniających do podjęcia zatrudnienia. Jednocześnie te nie mogą być niższe od pensji minimalnej. Warto dowiedzieć się, ile wynosi najniższa krajowa netto i brutto.

2020-10-07

Średnia krajowa: ile wynoszą średnie zarobki w Polsce?

Jednym ze wskaźników, pozwalających na ocenę zarobków i ich poziom na przestrzeni lat, jest przeciętne wynagrodzenie, czyli popularna średnia krajowa. Warto dowiedzieć się, jak jest ustalana oraz na co ma wpływ.

2020-09-29

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki

Własna działalność gospodarcza to marzenie bardzo wielu osób. Poważnym problemem może stać się jednak brak funduszy na start. Warto wówczas pomyśleć o kredycie dla nowych firm.

Liga Mistrzów: gdzie oglądać? Liga mistrzów w TV i internecie

Piłka nożna to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Uwagę milionów kibiców przykuwa przede wszystkim Liga Mistrzów. Gdzie oglądać mecze? Istnieje kilka sprawdzonych, legalnych sposobów.

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.