Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Internet daje nam praktycznie nieograniczone możliwości nabywania towarów i usług. Jednocześnie jednak wiąże się z realnymi zagrożeniami. Sposobem na ich uniknięcie jest Paysafecard.

Wirtualna rzeczywistość zmieniła nasze życie nie do poznania. Gwarantuje błyskawiczny dostęp nie tylko do informacji, ale również zasobów sklepów czy usługodawców. Niemal wszystko, czego potrzebujemy, znajduje się w zasięgu kilku kliknięć. Z pomocą przychodzą również nowoczesne systemy płatności, dzięki którym błyskawicznie opłacimy każde zamówienie. Wciąż docierają do nas jednak informacje o nadużyciach i oszustwach. Rzeczywiście – choć zakupów w sieci nie należy się bać – trzeba być w ich trakcie szczególnie uważnym. Przy tym nie zawsze niebezpieczeństwo dotyczy wyłącznie konkretnej transakcji. Czasami dużo większym zagrożeniem dla stanu naszego portfela będzie udostępnienie cennych informacji niepowołanym osobom. Doskonałym sposobem na uniknięcie zagrożenia jest korzystanie z kart przedpłaconych, takich jak Paysafecard.

Paysafecard: sposób na bezpieczne zakupy w sieci z PSC (ingimage)

Paysafecard: online i bezpiecznie

Dokonywanie zakupów w sieci jest dziecinnie proste. Nie może więc dziwić, że coraz częściej sklepy internetowe darzymy większym zaufaniem niż te dostępne fizycznie. Choć za ich rozwojem w ślad idzie również rozwój zabezpieczeń i procedur bezpieczeństwa, wciąż zdarza się, że dane klientów trafiają w niepowołane ręce. To nie tylko olbrzymie wyzwanie dla służb tropiących oszustów, ale również dla samych konsumentów. W wielu przypadkach to od nas zależy, na ile bezpieczne będzie korzystanie z zasobów internetu. Jednym z rozwiązań pozwalających na e-zakupy bez ryzyka jest pay safe card. To rodzaj karty przedpłaconej, którą możemy nabyć w jednym z licznych punktów, a następnie wykorzystać podczas płatności w sklepie internetowym. Dzięki temu unikamy podawania danych swojej osobistej karty kredytowej czy debetowej, a środki błyskawicznie trafiają na konto sprzedawcy.

Zalety kodu Paysafecard

Lista zalet systemu pay safe card jest bardzo długa. Warto wymienić kilka z nich:

  • Bezpieczeństwo: to z pewnością najważniejszy aspekt, na który zwracają uwagę użytkownicy Paysafecard. W trakcie transakcji z użyciem karty jesteśmy praktycznie w pełni anonimowi. Nie dzielimy się także ani z dostawcą, ani z jakąkolwiek inną osobą danymi, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla naszych finansów. Nikt nie pozna numeru karty kredytowej ani nawet danych rachunku bankowego.
  • Brak konieczności posiadania konta bankowego: Pay safe card to również znakomite narzędzie dla osób, które nie posiadają rachunku bankowego czy karty płatniczej, a pomimo to chcą dokonywać zakupów w sieci. Wystarczy, że zakupią kartę paysafecard w sklepie stacjonarnym, a następnie skorzystają z kodu paysafecard.
  • Szeroka dostępność: ten aspekt działa w dwóch płaszczyznach. Z jednej strony liczba sklepów, gdzie można kupić PSC, jest bardzo duża i ciągle rośnie. Z drugiej: coraz więcej sprzedawców akceptuje Paysafecard online, więc coraz częściej możemy korzystać z jej potencjału.
  • Łatwa obsługa: kolejnym plusem karty Paysafecard jest bardzo prosta obsługa. Wszystko, co musimy zrobić podczas zakupów online, to wprowadzenie 16-cyfrowego kodu Paysafecard. Płatność przebiega szybko i bez zbędnych formalności.
  • Płatność w walutach obcych: PSC umożliwia również płacenie w walutach obcych zgodnie z korzystnym kursem, który możemy zweryfikować na stronie organizacji. To duże uproszczenie dla osób, które obawiają się wykonywania przelewów międzynarodowych

Zakupy w sieci nie muszą obciążać portfela. Sprawdź ofertę kredytów gotówkowych na 2000 zł

Gdzie można kupić PSC?

Karty Paysafecard od 2017 roku kupować można w 43 państwach w Europie, Australii oraz obu Amerykach. Od tego czasu ich popularność znacznie wzrosła, co znalazło również przełożenie na ich dostępność. Według deklaracji firmy obecnie kupony są dostępne w ponad 48 000 punktów sprzedaży na terenie całej Polski, w tym sklepach sieci Żabka, kioskach Ruchu, supermarketach Tesco, PoloMarket czy Carrefour lub stacjach BP i Statoil. W praktyce: znalezienie miejsca, gdzie można kupić PSC jest bardzo łatwe. Możliwe, że punkt sprzedaży znajduje się tuż za rogiem, a kartę Paysafecard bez trudu zdobędziemy podczas zwyczajnych, codziennych zakupów.

Za ile można kupić PSC? Paysafecard: kwoty

Kolejną zaletą PSC jest również szeroki wybór dostępnych opcji. Proponowane przez Paysafecard ceny doładowań wynoszą 20, 30, 50, 100 lub 200 zł. Warto przy tym pamiętać, że podczas jednej transakcji możemy korzystać z wielu kuponów. Wystarczy, ze wprowadzimy kilka kodów Paysafecard. Możemy więc dobrać wartość kart w taki sposób, by dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Coraz większa liczba możliwości

Z pomocą PSC zapłacimy w coraz większej liczbie elektronicznych sklepów. Przy tym możemy opłacić również wiele usług:

  • Google Play: sklep Google’a daje nam dostęp do świata gier i aplikacji na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Zakupy w nim możemy opłacić wykorzystując PSC.
  • YouTube Premium: YouTube to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie. Jego wersja premium daje nam zdecydowanie więcej możliwości. Opłacimy ją przy pomocy Pay safe card.
  • Tysiące gier: gracze mają olbrzymie potrzeby. Te nie ograniczają się wyłącznie do kupna samych tytułów. Równie ważne są różnego typu dodatki, takie jak np. skiny do cs-a.

Paysafecard online

PSC to nowoczesne rozwiązanie, które nie ogranicza się wyłącznie do papierowych kart Paysafecard. Użytkownicy mogą również skorzystać z systemu My Paysafecard. Login i hasło do serwisu będą także jedynymi danymi, które będzie trzeba wprowadzić w trakcie płatności w sklepach internetowych. Dzięki temu nie będziemy musieli przepisywać 16-cyfrowego PIN-u. Z pomocą My Paysefcard stan wykorzystanych kodów i poszczególnych transakcji nie będzie już krył przed nami najmniejszych tajemnic. To także znakomite narzędzie pozwalające na monitorowanie i zarządzanie wydatkami, zwłaszcza jeżeli często korzystamy z kart Paysafacard lub powierzamy je innym osobom, np. dzieciom. Można również skorzystać z opcji Paysafecard Direct, umożliwiającej bezpośrednie doładowanie My Paysafecard, z pominięciem konieczności wprowadzania kodu PIN. Sama aplikacja jest dostępna na smartfonie zarówno w sklepie Google, jak i w App Store.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-05-29

Podatek od kupna samochodu. Kiedy trzeba go zapłacić?

Zakup wymarzonych czterech kółek to nie wszystko. W niektórych przypadkach trzeba będzie jeszcze zapłacić podatek od kupna samochodu.

2020-05-28

Telefony dla seniora. Jaki smartfon dla seniora wybrać?

Osoby starsze często mają problemy z korzystaniem z możliwości, jakie dają nam nowe technologie. Znalezienie odpowiedniego telefonu dla seniora może znacznie ułatwić mu wiele codziennych czynności.

2020-05-22

Ile kosztuje wesele? Orientacyjne koszty wesela

Ślub to bezsprzecznie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Musi mieć więc także odpowiednią oprawę. Przed rozpoczęciem przygotowań warto poznać koszty wesela.

Spirala zadłużenia – czym jest? Jak się z niej wydostać?

Piętrzące się zadłużenie stanowi poważne zagrożenie dla domowego budżetu. Kiedy kolejne kredyty i pożyczki przeznaczane są na spłatę poprzednich, mamy do czynienia ze spiralą zadłużenia.

Odrzucenie spadku. Jak uniknąć dziedziczenia długów?

Osoby, które otrzymują spadek, muszą zdawać sobie sprawę, że odziedziczyć można nie tylko majątek, ale również długi. Odrzucenie spadku umożliwia uniknięcie spłaty zobowiązań zaciągniętych przed spadkodawcę.

Nabijanie klimatyzacji. Ile kosztuje nabicie klimy?

Wakacyjne podróże powinny być dla nas spełnieniem marzeń. Niestety wysoka temperatura i długie godziny spędzone w samochodzie często niszczą nastrój już na samym starcie. Aby uniknąć rozczarowania, należy pamiętać o nabiciu klimatyzacji.

Koszt rejestracji samochodu. Ile kosztuje przerejestrowanie auta?

Zakup wymarzonego pojazdu to jeszcze nie wszystko. Na szczęśliwego nabywcę czeka sporo wydatków i formalności. Jednym z nich jest rejestracja samochodu. Koszt może być całkiem duży, zależy jednak od kilku czynników.

Ikona informacji
poradniki