Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Paweł Łaniewski
Redaktor SMART Bankier.pl


Netflix stał się bardzo częstym gościem w naszych domach. Aby cieszyć się z nieograniczonego dostępu do usługi, należy ją opłacić. Z pomocą mogą przyjść kody podarunkowe Netflix.

Netflix bez wątpienia podbił nasze serca. Najpopularniejszy serwis streamingowy daje dostęp do tysięcy filmów i seriali. Wśród nich znajdziemy zarówno najnowsze produkcje, jak i klasyki, które po prostu trzeba obejrzeć. Jego olbrzymią zaletą jest przy tym system płatności. Nie musimy oddzielnie kupować dostępu do każdego interesującego nas tytułu. Wystarczy, że posiadamy miesięczną subskrypcję: w zamian możemy korzystać ze wszystkich dobrodziejstw bogatej biblioteki i jej funkcjonalności. Jednocześnie jednak wiele osób niechętnie dzieli się z dostawcą usług danymi swojej karty kredytowej lub debetowej, inne natomiast nie dysponują plastikiem umożliwiającym dokonywanie zakupów w sieci albo chcą w ten sposób obdarować bliską im osobę. Znakomitym pomysłem staje się wówczas karta podarunkowa Netflix. Gwarantuje wysokie bezpieczeństwo, łatwą obsługę i szeroki dostęp. Jednocześnie, jak sama nazwa wskazuje, jest także dobrym pomysłem na prezent na niemal każdą okazję. Warto więc dowiedzieć się, gdzie można kupić kartę Netflix i jak z niej skorzystać.

Karta podarunkowa Netflix - łatwe korzystanie z serwisu (fot. John-Mark Smith / Pexels)

Dlaczego warto wybrać Netflix?

Netflix to jeden z pionierów rynku nowoczesnych platform VOD. Firma została założona w 1997 roku i początkowo zajmowała się wypożyczaniem płyt DVD za pośrednictwem poczty. Prawdziwy przełom miał jednak miejsce dziesięć lat później, kiedy przedsiębiorstwo zdecydowało się na udostępnianie tytułów poprzez streaming. Od tego czasu jego popularność zaczęła lawinowo rosnąć. Na polskim rynku Netflix jest dostępny od 2016 roku i bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię użytkowników, którzy szybko zapomnieli o czasach, w których dostęp do najnowszych produkcji filmowych i telewizyjnych wymagał odwiedzenia kina lub zakupienia tytułu na fizycznym nośniku. Choć dzisiaj mamy do wyboru zdecydowanie więcej serwisów streamingowych, wciąż najchętniej wybieramy właśnie ten oznaczony charakterystyczną czerwoną literką N. Nic w tym dziwnego, ma bowiem bardzo dużo do zaoferowania, a przy tym gwarantuje łatwy dostęp z poziomu wyposażonych w odpowiednie aplikacje telewizorów, komputerów, smartfonów czy tabletów.

Karta Netflix: jeden ze sposobów płatności

Oczywiście za Netflix, jak za wszystko, przyjdzie nam zapłacić. Wysokość miesięcznego abonamentu będzie przy tym zależeć od wybranego planu. W najtańszej opcji będą to 34 zł miesięcznie, w planie standard 43, a w najdroższym, Premium, 52 zł. Od tego, który z nich wybierzemy, zależy przede wszystkim jakość oraz liczba ekranów, na których będziemy mogli oglądać udostępnione w bibliotece Netflixa produkcje. Płatność można przeprowadzić na trzy sposoby:

  • Przy użyciu karty kredytowej lub debetowej: wystarczy wprowadzić dane karty, płatność będzie pobierana automatycznie aż do rezygnacji z subskrypcji.
  • Przez konto PayPal: w celu dokonania płatności możemy również skorzystać z serwisu PayPal.
  • Karta podarunkowa Netflix: dostęp do wirtualnej rozrywki możemy zagwarantować sobie, wykorzystując kod podarunkowy Netflix. W tym celu najpierw musimy kupić samą kartę, co możemy zrobić zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym, a następnie wykorzystać ją bezpośrednio w serwisie.

Netflix: karta podarunkowa nie tylko w prezencie

Karta podarunkowa Netflix ma kilka zalet, o których powinny się dowiedzieć nie tylko osoby chcące sprawić miłą niespodziankę komuś bliskiemu. To także dobry sposób na opłacenie usługi:

  • Bezpieczeństwo danych: karta podarunkowa Netflix ma jedną przewagę nad pozostałymi metodami płatności. Nie musimy w tym przypadku podawać serwisowi ani zewnętrznemu dostawcy danych naszej karty kredytowej lub debetowej. Dzięki temu ograniczamy ryzyko, że te wpadną w niepowołane ręce.
  • Świadoma płatność: wybierając kartę Netflix wiemy, ile płacimy. Nie musimy przy tym martwić się, że po wyczerpaniu środków płatność zostanie automatycznie ściągnięta z naszego konta. Tak dzieje się natomiast przy dwóch alternatywnych metodach płatności: jeżeli np. będziemy chcieli zrezygnować z usługi, ale zapomnimy to zrobić przed upłynięciem okresu rozliczeniowego, będziemy musieli pogodzić się z pobraniem funduszy za kolejny miesiąc.
  • Dostęp do pełni usług: oferowana przez Netflix karta podarunkowa daje nam taki sam dostęp do usług, jak inne metody płatności. Możemy wiec wybrać jeden z trzech planów, środki z karty Netflix będą natomiast zużywane proporcjonalnie do ich ceny.
  • Łatwa obsługa: korzystanie z tego rozwiązania jest niezwykle proste. Wszystko, co musimy zrobić, to wykorzystać kod podarunkowy Netflix dostępny na odwrocie karty.
  • Szeroki dostęp: kartę podarunkową Netflix kupimy w wielu sklepach stacjonarnych, płacąc za nią jak za każdy inny produkt. Są również dostępne w postaci kodów podarunkowych Netflix w sklepach internetowych. W praktyce możemy stać się posiadaczem karty Netflix w ciągu kilku minut i od razu zacząć korzystać z dobrodziejstw potężnej platformy streamingowej.

Potrzebujesz gotówki? Sprawdź ofertę najlepszych kredytów gotówkowych na 5000 zł

Jak korzystać z karty podarunkowej Netflix?

Jedną z największych zalet proponowanej przez Netflix karty podarunkowej jest łatwy sposób użycia. Aby z niej skorzystać, wystarczy wprowadzić kod na stronie internetowej platformy. Ze środków zgromadzonych na karcie Netflix korzystamy natomiast jak z pieniędzy zasilających saldo: w stosunku miesiąca zapłacimy więc tyle, ile wynosi cena interesującego nas pakietu. Warto mieć jednak świadomość, że karty podarunkowe Netflix występują w dwóch kwotach: 60 i 120 zł. Będą więc aktywne przez zdecydowanie dłuższy okres, proporcjonalnie do miesięcznej ceny pakietu. Przed wykorzystaniem środków otrzymamy natomiast stosowne powiadomienie. Co ważne: kody nigdy nie tracą ważności, możemy przy tym korzystać z kart Netflix zakupionych w innych krajach oraz sumować ich wartość. Możemy korzystać z nich jako z jedynej formy płatności, ale równie dobrze mogą towarzyszyć innym sposobom, np. karcie kredytowej. Aby je aktywować, nie musimy także zakładać nowego konta: równie dobrze możemy np. skorzystać z kodu podarunkowego Netflix i anulować pozostałe formy płatności.

Dobry pomysł na prezent

Karta podarunkowa Netflix to także znakomity pomysł na prezent. W ten sposób sprawimy przyjemność bliskiej nam osobie. Jednocześnie możemy również wybrać kwotę, jaką zdecydujemy się przekazać na ten cel. To znakomity sposób na przekazanie podarunku w czasie, w którym nie możemy opuszczać domu albo dzieli nas spory dystans: wystarczy, że kupimy kod podarunkowy Netflix online i przekażemy go osobie, której chcemy sprawić miłą niespodziankę.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-09-10

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

2020-08-25

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.

Kredyt bez prowizji. Czy zawsze będzie korzystny?

Klientom banków zależy przede wszystkim na uzyskaniu jak najtańszych zobowiązań. Bardzo dużą popularnością cieszą się więc kredyty bez prowizji. Nie zawsze oznacza to jednak realne oszczędności.

Kredytobiorca idealny: czym się wyróżnia? Maksymalny wiek kredytobiorcy

Nie tylko kredytobiorcy posiadają rozbudowane oczekiwania względem banków, ale również banki oczekują sporo od nich. Na ich ocenę wpływ ma wiele czynników, w tym wiek osób ubiegających się o środki.

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

Kredyt z poręczycielem. Jakie są obowiązki żyranta?

W niektórych przypadkach zdolność kredytowa nie pozwala na uzyskanie finansowania we wnioskowanej wysokości. Wówczas z pomocą może przyjść poręczyciel, zwany również żyrantem.