Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,59 zł , zmiana od tamtej pory: -5,93%

Re: 9 miliardów dostanie ENERGA tylko z aukcji rynku mocy za rok 2026

Zgłoś do moderatora
Kontrakt na budowę bloku gazowego o mocy 745 MW podpisany przez Energę z GE ma wartość 2,5 mld zł. Dodatkowo spółka celowa, która realizowała projekt węglowy, ma zapłacić GE do 1,35 mld zł netto w ramach rozliczania z wykonawcą 1000 MW bloku na węgiel kamienny, z którego budowy się wycofano.
-jak to rozumiecie?bo w/g mnie tak podana treść wprowadza w błąd,sugeruje,że Energa ma dopłacić jeszcze 1.35 mld dla GE , tymczasem,spółka celowa odpowiedzialna za budowę węglowej elektrowni jest w 50% zależna od Energii i należną GE połowę kwoty,Energa już odpisała/zabezpieczyła,nawet więcej niż trzeba odpisali,bo w ubiegłym roku odwrocili odpis na ponad 100 mln

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,28% 7,14 2023-02-07 17:01:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.