Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,96 zł , zmiana od tamtej pory: 13,51%

10 miliardów dla ENERGA z wygranych aukcji rynku mocy

Zgłoś do moderatora
Przypominają się miliardy z aukcji RYNEK MOCY dla inwestycji Grupy ENERGA

28 kilometrowy gazociąg przyłączony będzie do dwukierunkowego interkonektora Polska-Litwa (GIPL), zasilanego z Krajowego Systemu Przesyłowego oraz od strony Litwy. Dzięki temu powstająca elektrownia w Ostrołęce ma zapewnione długoletnie dostawy gazu, jak też niezależność od dostaw rosyjskiego paliwa.
Rozpoczęcie prac budowlanych dla gazociągu zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 roku. Zgodnie z harmonogramem mają one potrwać nie dłużej niż rok. Szczegółowe i aktualne informacje na temat budowy przyłącza gazowego wraz z dokładną trasą gazociągu dostępne są na stronie internetowej projektu pod adresem https://energiadlaostroleki.pl.
Co więcej, blok typu CCGT w Ostrołęce będzie miał techniczną możliwość współspalania gazu ziemnego z innymi paliwami, np. zielonym wodorem lub biometanem.
Przed Polską rysuje się perspektywa systematycznego wzrostu krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną – tylko w bieżącej dekadzie spodziewany jest wzrost o kilkanaście procent.
System wytwarzania energii oparty wyłącznie na OZE, których dyspozycyjność jest zależna od czynników zewnętrznych (pogoda), nie umożliwiałoby osiągnięcie niezależności energetycznej. Preferowanym sposobem na zapewnienie stabilności systemu jest uzupełnianie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych regulowanymi źródłami o dużej elastyczności, takimi jak niskoemisyjne elektrownie gazowe, a w przyszłości także elektrownie jądrowe.

https://media.energa.pl/pr/782165/spotkania-z-mieszkancami-ws-gazociagu-dla-elektrowni-w-ostrolece

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,75% 7,90 2023-05-26 17:04:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.