Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,00 zł , zmiana od tamtej pory: 12,86%

10 miliardów dla ENERGA z wygranych aukcji rynku mocy

Zgłoś do moderatora
Do już przyznanych w wcześniejszych aukcjach rynku mocy 10 miliardów warto dodać że Dodatkowo cena obowiązku mocowego dla wieloletnich umów mocowych podlegać będzie corocznej waloryzacji średniorocznym wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych i ta waloryzacja jest nieuwzględnionej w podanych kwotach wiec kwoty będą jeszcze wyższe

wcześniejsze 10 miliardów będzie zwiększone o około 3,5 miliarda i też plus coroczna waloryzacja tej kwoty dla ENERGA tym razem dla inwestycji Gdańsk o czym przekonamy się niedługo bo przed nami tegoroczna Aukcja główna na rok dostaw 2027 odbędzie się 15 grudnia 2022 roku

a tymczasem aktualizując temat

Spółka CCGT Gdańsk, realizując strategiczne plany Energi z Grupy ORLEN, ogłasza postępowanie przetargowe związane z budową w Gdańsku bloku gazowo-parowego w technologii CCGT o mocy do 456 MWe.
W ramach procesu prekwalifikacji zapraszamy potencjalnych Wykonawców do udziału w procesie wyłonienia Generalnego Wykonawcy (EPC) oraz dostawcy usług serwisowych (LTSA).

https://ccgt-gdansk.pl/komunikaty/przetargi/767480/wybor-generalnego-wykonawcy-epc-oraz-dostawcy-uslug-serwisowych-ltsa-bloku-gazowo-parowego-ccgt-gdansk

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,75% 7,90 2023-05-26 17:04:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.