Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,70 zł , zmiana od tamtej pory: 17,91%

w 1 kw ENERGA ma 1,5 zysku 2,6 EBITDA na 1 akcje C/Z będzie 1 kurs 6,6zł

Zgłoś do moderatora
W Grudziądzu powstanie jedna z najnowocześniejszych elektrowni w Europie
Spółka CCGT Grudziądz (Grupa Energa) wybrała konsorcjum firm Siemens Energy Global GmbH & Co KG, Siemens Energy Sp. z o.o. oraz Mytilineos S.A. Technologia. Wykonawca zrealizuje projekt, który będzie jedną z najnowocześniejszych instalacji tego typu w Europie Już teraz elektrownia zakontraktowała 518 MW na aukcje rynek mocy, Szacunkowe przychody z tego tytułu mają sięgnąć 3,5 miliarda złotych.Dodatkowo cena obowiązku mocowego dla wieloletnich umów mocowych podlegać będzie corocznej waloryzacji średniorocznym wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych nieuwzględnionej w podanych kwotach wiec kwoty będą jeszcze wyższe -dopłaty z rynku mocy pokrywają z nawiązką koszty budowy i dają opłacalność produkcji prądu nawet przy drogim gazie.

https://energia360.pl/energetyka,ac150/w-grudziadzu-powstanie-jedna-z-najnowoczesniejszych-elektrowni-w-europie,2952

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,75% 7,90 2023-05-26 17:04:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.