Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,48 zł , zmiana od tamtej pory: 21,91%

w 1 kw ENERGA ma 1,5 zysku 2,6 EBITDA na 1 akcje C/Z będzie 1 kurs 6,6zł

Zgłoś do moderatora
14 kwietnia 2022 roku zostało zarejestrowane w KRS podwyższenie kapitału zakładowego spółki CCGT Ostrołęka Dodatkowy kapitał został wniesiony przez spółkę Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. W wyniku powyższego udział Spółki ENERGA w kapitale zakładowym CCGT Ostrołęka Sp. z o.o. zmniejszył się ze 100% do 68,25%

CCGT Ostrołęka Sp. z o.o jest spółką realizującą blok gazowo-parowy w Ostrołęce wyposażona bedzie w turbinę gazową General Electric (GE) 9HA.02, model, który według firmy ma „najszybsze tempo narastania w branży” na poziomie 88 MW na minutę i DLN 2,6 System spalania „może spalić do 50% objętości wodoru po zmieszaniu z gazem ziemnym”.Oddanie Ostrołęki do eksploatacji i zasilenie gazem z połączenia Polska-Litwa przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa elektroenergetycznego kraju. Nasza zaawansowana technologia elektrowni gazowo-parowych klasy H będzie kluczem do rozwoju tego strategicznego projektu,

GE powiedziało, że turbina i system spalania zostały zaprojektowane tak, aby ostatecznie umożliwić 100% spalanie wodoru na platformie w ciągu następnej dekady.
„GE wierzy, że gaz ziemny mieszany z wodorem przyspieszy światowe wysiłki na rzecz dekarbonizacji sektora wytwarzania energii” – powiedział Kulkarni. „Nasza technologia klasy H może zapewnić wysoce wydajne wytwarzanie energii, które jest już w stanie emitować mniej CO2 po zmieszaniu z wodorem. Pomoże to zrealizować zapowiedziane zobowiązanie Grupy Orlen do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 r.”

https://www.humanmag.pl/ge-nagabuje-predkosc-rozpedzania-turbiny-gazowej-w-nowej-polskiej-elektrowni/

https://cleanerenergy.pl/2022/07/07/kluczowe-komponenty-dla-ostroleckiej-elektrowni-powstana-we-francji-i-w-polsce/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,75% 7,90 2023-05-26 17:04:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.