Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,64 zł , zmiana od tamtej pory: 18,98%

w 1 kw ENERGA ma 1,5 zysku 2,6 EBITDA na 1 akcje C/Z będzie 1 kurs 6,6z

Zgłoś do moderatora
CCGT Ostrołęka, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, podpisała umowę na realizację gazociągu dostarczającego paliwo do bloku gazowo-parowego w Ostrołęce który przyłączony będzie do pracującego już dwukierunkowego interkonektora Polska-Litwa (GIPL), zasilanego z Krajowego Systemu Przesyłowego oraz od strony Litwy. Dzięki temu powstająca elektrownia w Ostrołęce ma zapewnione długoletnie dostawy gazu, a jednocześnie niezależność od dostaw rosyjskiego paliwa.
Ponadto blok typu CCGT w Ostrołęce będzie miał techniczną możliwość współspalania gazu ziemnego z innymi paliwami, np. zielonym wodorem lub biometanem

blok gazowo-parowy w Ostrołęce o mocy zainstalowanej ok. 750 MW Mamy dla tego bloku wygraną aukcje rynek mocy gdzie przez cały czas trwania 17-letniego kontraktu mocowego jednostka liczyć może na całościowy przychód wynoszący co najmniej 4,73 mld
Dodatkowo cena obowiązku mocowego dla wieloletnich umów mocowych podlegać będzie corocznej waloryzacji średniorocznym wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych nieuwzględnionej w podanych kwotach wiec kwoty będą jeszcze wyższe

więcej na
https://media.energa.pl/pr/758026/wybrano-wykonawce-gazociagu-dla-elektrowni-w-ostrolece

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,75% 7,90 2023-05-26 17:04:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.