Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,80 zł , zmiana od tamtej pory: 16,18%

1 kw1,5 zysku 2,5zł EBITDA na akcje rocznie C/ZO=1,74 C/Z=2,34 C/WK=0,26

Zgłoś do moderatora
18/05/2022 ENERGA SA (28/2022) Podpisanie umowy z Generalnym Wykonawcą budowy elektrowni CCGT w Grudziądzu
Elektrownia gazowa w Grudziądzu będzie mogła zużywać wodór ,będzie dostosowana do działania w przyszłości na paliwie wodorowym – powiedział w środę prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Oddanie elektrowni do eksploatacji ma nastąpić w 2025 roku - czytamy w raporcie Technologia, która zostanie zastosowana przy budowie bloku w Grudziądzu, należy do najnowocześniejszych na rynku. Planowany blok gazowo-parowy będzie się charakteryzował wysoką sprawnością, przekraczającą 60 proc. w warunkach nominalnych, dyspozycyjnością oraz elastycznością pracy - przekazuje Energa

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Siemens-wybuduje-elektrownie-w-Grupie-Energa-za-2-mld-zl-Prace-rusza-juz-w-2022-r-8339049.html

https://www.tvp.info/60243663/daniel-obajtek-elektrownia-gazowa-w-grudziadzu-bedzie-mogla-zuzywac-wodor

https://www.wnp.pl/energetyka/spolka-energi-wybuduje-elektrownie-gazowa-za-2-mld-zl,581459.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,75% 7,90 2023-05-26 17:04:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.