Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,47 zł , zmiana od tamtej pory: 5,76%

9 miliardów dostanie ENERGA tylko z aukcji rynku mocy za rok 2026

Zgłoś do moderatora
Ponadto, Energa będzie w tym roku kontynuowała kilka innych projektów. Do kluczowych zaliczana jest budowa bloków gazowo-parowych w Ostrołęce i Grudziądzu (do 2025 r.) oraz w Gdańsku (do 2026 r.). Szybciej powinna zakończyć się realizacja programu obejmującego wydatki na już funkcjonujące aktywa ciepłownicze. W Elblągu w końcowej fazie jest budowa kotłowni rezerwowo-szczytowej. Z kolei w Kaliszu dopiero podpisano kontrakt na budowę kotłowni rezerwowo-szczytowej i stacji uzdatniania wody. Ponadto, prowadzone jest postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy układu kogeneracyjnego. Ostatni z kluczowych projektów obejmuje oddanie do eksploatacji w przyszłym roku farmy PV Mitra o łącznej mocy 100 MW.

https://www.parkiet.com/energetyka/art36001941-energa-konczy-dwa-duze-projekty-fotowoltaiczne

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,75% 7,90 2023-05-26 17:04:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.