Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,40 zł , zmiana od tamtej pory: 23,44%

10 miliardów dla ENERGA z wygranych aukcji rynku mocy

Zgłoś do moderatora
wracając do tematu poruszonego w innym wątku o którym wspominał Darek to źródło plotki to artykuł w Gazeta Wyborcza,

https://wyborcza.biz/biznes/7,179190,29113953,amerykanie-schodza-z-placu-budowy-w-ostrolece-przedsmak-atomowych.html?disableRedirects=true

-ile prawdy jest w tej plotce o tym przekonamy się w przyszłości -poniżej oficjalny komunikat GE

Do sprawy odniósł się koncern GE, który jest wykonawcą projektu. – GE kontynuuje realizację projektu Ostrołęka C, który będzie odgrywał istotną rolę we wspieraniu bezpieczeństwa i niezależności energetycznej oraz przyczyniał się do realizacji celów dekarbonizacyjnych Polski. Oficjalne polecenie rozpoczęcia prac w Elektrowni Ostrołęka zostało wydane w marcu 2022 roku, a GE w międzyczasie pracuje nad realizacją kontraktu. W ramach prowadzonej inwestycji CCGT Ostrołęka, w ostatnim czasie zrealizowane zostały prace ziemne tzw. zasypki – czytamy w oświadczeniu.
– Na rozpoczęcie realizacji kolejnej fazy prac na placu budowy ma wpływ przede wszystkim rosyjska inwazja na Ukrainę, co przekłada się w nieprzewidziany sposób i wydłuża etap postępowań przetargowych. GE ściśle współpracuje z Energą, aby zapewnić pomyślne kontynuowanie projektu. GE jest zaangażowana we współpracę z Energą, częścią Grupy Orlen, na rzecz poprawy bezpieczeństwa energetycznego Polski i jej dekarbonizacji – podaje GE.

link
https://biznesalert.pl/elektrownia-ostroleka-zagrozona-odpowiedz-ge/

troszkę obszerniejszy komentarz generalnego wykonawcy mamy na portalu eostrolenka ...O całą sytuację pytamy generalnego wykonawcę i słyszymy ...wykonawca wskazuje, że przy tego typu projektach ewentualne istotne zmiany w kontraktach są, zgodnie z obowiązkami informacyjnymi inwestora, jako spółki publicznej, komunikowane poprzez giełdowe raporty bieżące

 - Na rozpoczęcie realizacji kolejnej fazy prac na placu budowy ma wpływ przede wszystkim rosyjska inwazja na Ukrainę.

- GE kontynuuje realizację projektu Ostrołęka C, który będzie odgrywał istotną rolę we wspieraniu bezpieczeństwa i niezależności energetycznej oraz przyczyniał się do realizacji celów dekarbonizacyjnych Polski. Oficjalne polecenie rozpoczęcia prac w Elektrowni Ostrołęka zostało wydane w marcu 2022 r., a GE w międzyczasie pracuje nad realizacją kontraktu. W ramach prowadzonej inwestycji CCGT Ostrołęka, w ostatnim czasie zrealizowane zostały prace ziemne tzw. zasypki - słyszymy od generalnego wykonawcy. - Na rozpoczęcie realizacji kolejnej fazy prac na placu budowy ma wpływ przede wszystkim rosyjska inwazja na Ukrainę, co przekłada się w nieprzewidziany sposób i wydłuża etap postępowań przetargowych. GE ściśle współpracuje z Energą, aby zapewnić pomyślne kontynuowanie projektu.
- GE jest zaangażowana we współpracę z Energą, częścią Grupy Orlen, na rzecz poprawy bezpieczeństwa energetycznego Polski i jej dekarbonizacji - czytamy.
GE wskazuje, że aktualnie prowadzone są prace projektowe i produkcja istotnych elementów bloku w fabrykach w Polsce, Francji i Korei Południowej. - Prowadzone są odbiory jakościowe w oparciu o uzgodnione, przez inwestora i generalnego wykonawcę, programy kontroli i badań. Dotyczą one kluczowych komponentów bloku energetycznego, czyli turbiny gazowej, turbiny parowej, generatora i kotła. Realizacja projektu odbywa się w formule brown field - z maksymalnym wykorzystaniem infrastruktury budowlanej przygotowanej dla projektu węglowego.

https://www.eostroleka.pl/wyborcza-amerykanie-schodza-z-placu-budowy-w-ostrolece-mamy-komentarz-energi,art99729.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,75% 7,90 2023-05-26 17:04:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.