Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,32 zł , zmiana od tamtej pory: 25,00%

10 miliardów dla ENERGA z wygranych aukcji rynku mocy

Zgłoś do moderatora
2.11.2022, Grudziądz (PAP) - przypomina się powstająca w Grudziądzu elektrownia gazowo-parowa spółki Energa

Blok gazowo-parowy ma powstać do 2025 r.Elektrownia gazowo-parowa powstająca w Grudziądzu ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów tego rodzaju w Europie. Realizacja inwestycji jest elementem rozbudowy segmentu energetycznego opartego o stabilne źródła niskoemisyjne zgodnie ze strategią "Orlen 2030".

Jak przekazała Energa, blok gazowo-parowy w Grudziądzu ma odegrać istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski. Pod koniec 2021 r. zawarto kontrakt na 17 lat z operatorem sieci przesyłowych. Elektrownia ma powstać w 2025 r., a pierwsze dostawy mają zostać zrealizowane w 2026 r. Zakontraktowano łącznie 518 MW mocy. Umowa ma przynieść przychód nie mniejszy niż 3,52 mld zł.Inwestycję realizuje konsorcjum firm: Siemens Energy Global GmbH and Co KG, Siemens Energy Sp. z.o.o. oraz Mytilineos S.A. (PAP)

https://stooq.pl/n/?f=1518570&c=0&p=4+22

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,75% 7,90 2023-05-26 17:04:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.